TMŚ: Pawłowska poza podium

Torowe Mistrzostwa Świata (20-24.02.2013, CM, Mińsk, Białoruś)

Nie udało się Katarzynie Pawłowskiej wywalczyć drugiego medalu podczas torowych Mistrzostw Świata w Mińsku. Polka po pierwszym dniu omnium zajmowała drugie miejsce, jednak ostatecznie uplasowała się tuż za podium.<br /> <br />

Polka, Mistrzyni Świata w scratchu, po pierwszych trzech konkurencjach omnium, rozegranych wczoraj, zajmowała drugie miejsce i miała spore szanse na utrzymanie medalowej pozycji. Pawłowska zajęła odległe pozycje w dzisiejszych trzech wyścigach. W wyścigu indywidualnym na dochodzenie była 5., dopiero 9. w scratchu i 7. w wyścigu na 500 metrów. Słabsza postawa sprawiła, że wyprzedziła ją Australijka Annette Edmondson. Pierwsze miejsce obroniła Sarah Hammer (USA), a druga była Laura Trott (Wielka Brytania).

Dalekie pozycje zajęli dwaj Polacy startujący w sprincie. Zarówno Damian Zieliński, jak i Krzysztof Maksel odpadli już w kwalifikacjach i zajęli odpowiednio 32. i 36. miejsce w stawce 41 zawodników. Dość niespodziewanym zwycięzcą sprintu mężczyzn został zaledwie 21-letni Stefan Botticher. Niemiec w kwalifikacjach był dopiero szósty, a potem po przegranej w 1/8 finału z Jasonem Kenny (Wielka Brytania) musiał walczyć w repasażach, ale od tego momentu wygrywał swoje wyścigi, a w finale pokonał Denisa Dimitreva (Rosja) i dał Niemcom pierwszy od 2005 roku złoty medal w sprincie. Walkę o trzecie miejsce wygrał Francois Pervis (Francja), pokonując dwukrotnie Sama Webstera (Nowa Zelandia).

Vivien Brisse i Morgan Kneisky, zdobyli złoto w Madisonie. Francuzi punktowali na czterech lotnych finiszach, z czego trzy wygrali, i łącznie zgromadzili na swoim koncie 18 punktów, o trzy więcej niż Hiszpanie, David Muntaner Juaneda i Albert Torres Barcelo. Podium uzupełnili Niemcy, Henning Bommel i Theo Reinhardt, z 13 punktami.

Ostatnim finałem tegorocznych Mistrzostw Świata w Mińsku był keirin kobiet. Po raz kolejny bezkonkurencyjna była multimedalistka tych Mistrzostw, Rebecca James (Wielka Brytania), która triumfowała także w sprincie i zdobyła brąz w wyścigach na 500 metrów i sprincie drużynowym. James tylko w drugiej rundzie nie wygrała swojego wyścigu, ulegając Lisandrze Guerrze Rodriguez (Kuba), ale w finale nie dała już szans swoim rywalkom, pewnie pokonując Jinjie Gong (Chiny) i właśnie Rodriguez.