Z peletonu...

Vinokourov, Armstrong, George

Drukuj

Międzynarodowa Unia Kolarska zamierza wszcząć postępowanie przeciwko Alexandrowi Vinokourowowi i Alexandrowi Kołobniewowi, podejrzanym o ustawienie wyników Liege Bastogne Liege w 2010 roku. Włoski Corriere della Sera opublikował e-maile, które wysyłał Vinokourov do Kołobniewa po swoim zwycięstwie.<br />

Międzynarodowa Unia Kolarska zamierza wszcząć postępowanie przeciwko Alexandrowi Vinokourowowi i Alexandrowi Kołobniewowi, podejrzanym o ustawienie wyników Liege Bastogne Liege w 2010 roku. Włoski Corriere della Sera opublikował e-maile, które wysyłał Vinokourov do Kołobniewa po swoim zwycięstwie.
Kazach miał zapłacić kolarzowi Katiuszy 150 tysięcy Euro w zamian za umożliwienie mu zwycięstwa na finiszu. Unia zamierza przesłuchać obu kolarzy na tę okoliczność.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zajmie się sprawą Lance'a Armstronga. Amerykanin, który w ubiegłym miesiącu został dożywotnio zdyskwalifikowany i anulowano jego wyniki po 1 sierpnia 1998 roku, wywalczył w Sydney brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas. Teraz MKOl zapowiada zbadanie raportu USADA i być może odbierze Amerykaninowi medal wywalczony w 2000 roku.

David George (MTN Cycling), były kolarz US Postal, który ostatnie lata ścigał się głównie w wyścigach MTB, takich jak Cape Epic czy Trans Germany, gdzie wygrywał etapy, został złapany na EPO. Afrykaner przyznał się do stosowania niedozwolonych środków i zrezygnował z prawa do przeprowadzenia kontranalizy.

Fot.: Sirotti