Gorycka druga w Doniecku

Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team) wywalczyła drugie miejsce w wyścigu ISD Cup w Doniecku. Na piątym miejscu rywalizacje ukończyła jej klubowa koleżanka, Monika Żur.

Gorycka i Żur jako jedyne z Polek stanęły na starcie wyścigu ISD Cup w Doniecku, który mimo kategorii C1 zgromadził na starcie głównie zawodniczki i zawodników z Rosji, Ukrainy i Czech. Kolarze rywalizowali na pofałdowanej trasie w miejskim parku o długości 5kilometrów. Kobiety pokonywały siedem rund, mężczyźni 9.

W wyścigu elity kobiet drugie miejsce zajęła Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team), zwyciężając jednocześnie w kategorii do lat 23. Na mecie Gorycką wyprzedziła jedynie doświadczona Natalia Krompets (ISD MTB Team), która Mistrzynię Polski wyprzedziła o prawie cztery minuty. Zaledwie 8 sekund za Gorycką finiszowała Elena Gogolewa (CC Roma MTB Team), natomiast na piątym miejscu uplasowała się druga z zawodniczek 4F e-vive Racing Team, Monika Żur, która w kategorii do lat 23 zajęła trzecie miejsce, za Rosjanką Anną Konowalową (Forward-Udmurtia).

Rywalizację elity mężczyzn wygrał pewnie Ondrej Cink (Merida Biking Team), który o prawie minutę wyprzedził Maxima Gogoleva (CC Roma MTB Team). Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Dmytro Titarenko (ISD MTB Team).