CE: Cink i Mantecon wygrywają etap

Ondrej Cink i Sergio Mantecon (Kross-Spur Racing) wygrali 7. ostatni etap Absa Cape Epic.

Cink i Mantecon, którzy na starcie tegorocznego Cape Epic stanęli z zamiarem walki o podium w klasyfikacji generalnej, swoje plany musieli zmienić po pierwszym etapie, kiedy defekt i duża strata czasowa wykluczyła ich z walki. Od tego czasu Czech i Hiszpan z ekipy Kross-Spur racing celowali w zwycięstwa etapowe. Jechali bardzo aktywnie i dwukrotnie wygrywali premię Dimension Data Hotspot, ale ostatecznie do zwycięstwa etapowego brakowało im sił.

Wszystko zmieniło się na ostatnim etapie – 70-kilometrowym odcinku wokół Stellenbosch. Cink i Mantecon od startu jechali w czołówce, a potem uciekli razem ze zwycięzcami piątego etapu, PYGA Euro Steel (Philip Buys, Matthys Beukes). Po niespełna trzech godzinach ścigania na finiszu lepsi okazali się Cink i Mantecon, w końcu osiągając swój cel. Na kresce Mantecon okazał się lepszy o centymetry od Buysa, dzięki czemu zwycięstwo przypadło kolarzom Kross-Spur racing. Na trzecim miejscu, już ze stratą minuty, finiszowali kolarze CST Sandd (Sebastian Fini, Martins Blums). Liderzy wyścigu – Nino Schurter i Lars Forster (Scott-SRAM MTB-Racing) – dziś finiszowali na 14. miejscu, pilnując głównie swoich najgroźniejszych rywali, Cannondale Factory Racing (Manuel Fumic, Henrique Avancini). W generalce Shurter i Forster wyprzedzili brazylijsko-niemiecką parę o ponad 7 minut. Cink i Mantecon zajęli w tabeli 27. miejsce, tuż za zwycięzcami kategorii Masters – Joaquinem Rodriguezem i Jose Antonio Hermidą (Merida).

W kategorii kobiet trzecie miejsce na podium utrzymały Maja Włoszczowska i Ariane Luthi. Dziś zawodniczki Kross-Spur Racing były trzecie i obroniły miejsce na podium wyścigu. W klasyfikacji generalnej poza zasięgiem były Annika Langvad, Anna van der Breggen (Investec-songo-Specialized), które dziś także były najszybsze. Drugie miejsce na etapie i w klasyfikacji generalnej wywalczyły zawodniczki Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath).

Wyniki 7. etapu:

Elita – M:
1 Kross-Spur (Sergio Mantecon Gutierrez, Ondřej Cink) 02:53:07.3
2 PYGA Euro Steel (Philip Buys, Matthys Beukes) +0,1
3 CST Sandd (Sebastian Fini, Martins Blums) +54,9
4. BUFF SCOTT MTB (Francesc Guerra Carretero, Enrique Morcillo Vergara) +1.48,5
5 MMR FACTORY RACING (David Valero Serrano, Catriel Andres Soto) +3.33,5

Elita – K:
1 Investec-songo-Specialized (Annika Langvad, Anna van der Breggen) 03:33:46.1
2 Summit Fin (Candice Lill, Adelheid Morath) +17,4
3 Kross-Spur Racing (Ariane Lüthi, Maja Włoszczowska) +6.32,3
4 Meerendal WIAWIS Rotwild (Sabine Spitz, Nadine Rieder) +10.30,1
5 Galileo Risk (Theresa Ralph, Sarah Hill) +25.49,1

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły