Targi rowerowe w 2020 - zmiany w kalendarzach

Sprawdzamy, na kiedy przesunięte zostały najważniejsze wystawy i targi rowerowe w roku 2020 (stan na 28.04.2020)

Drukuj
Kielce Bike-Expo 2017 Michał Kuczyński

Epidemia koronawirusa dla branży eventowej przyniosła sporo problemów - część z imprez zostało całkowicie odwołanych, część przeniesiono na późniejsze terminy, a jeszcze inni postanowili przenieść swoje wystawy do internetu. Sprawdziliśmy nowe daty najważniejszych wystaw i targów rowerowych.

Epidemia koronawirusa szybko zmieniła naszą rzeczywistość i uderzyła w wiele gałęzi gospodarki - co do tego wątpliwości nie ma i zresztą wielokrotnie pisaliśmy już o wirusie w kontekście branży rowerowej. Kilka z naszych poprzednich tekstów, mniej lub bardziej związanych z konsekwencjami COVID-19, znajdziecie poniżej.

Sprawdź:

 

Koronawirus bezwzględnie uderzył w branżę eventową - wszelkie wyścigi i wydarzenia towarzyszące, wystawy i targi zarówno w Polsce, jak i na Świecie, musiały znaleźć nowy termin lub po prostu odwołać tegoroczne edycje imprez. Sytuacja cały czas jest niepewna i nie wiadomo, czy wraz z upływem czasu cżęść z kolejnych imprez nie zostanie odwołana - ponieważ jednak zwykle późna wiosna i lato obfituje w targi oraz wystawy rowerowe, na których możemy zapoznać się z nowinkami technologicznymi branży rowerowej, zebraliśmy dla Was komunikaty najważniejszych eventów wystawienniczych - kiedy i jakich wydarzeń możemy spodziewać się w roku 2020?

 

 

 

 

Majowe Taipei Cycle 2020 i TaiSPO 2020 wirtualnie

Organizatorzy targów rowerowych Taipei Cycle oraz targów sportowych TaiSPO idą drogą wielu innych biznesów, które dostosowują się do obecnej sytuacji, przenosząc swoje działania do internetu. Obie powyższe imprezy w roku 2020 przekształcone zostaną w wirtualną wystawę 3D, którą oglądać będzie można już od maja (aż do maja 2021).

W ramach wystawy będziemy mogli poznać chociażby produkty nagrodzone laurem Innovation Design Award. Wystawę zwiedzać będziemy w widoku 360-stopni VR.

 

 

 

 

 

Bike-Expo Narodowy Test Rowerowy (20-21 czerwca) / Warszawa

Impreza rozgrywana na Stadionie Narodowym w Warszawie pierwotnie miała mieć miejsce w kwietniu - o szczegółach tego wydarzenia pisaliśmy tu: Bike Expo - Narodowy Test Rowerowy 2020. Obecnie na stronach facebookowych wydarzenia możemy znaleźć datę czerwcową - trzymamy kciuki, żeby impreza się odbyła i okazała się oficjalnym, prawdziwym startem sezonu 2020 - wydarzenie zasługuje na to miano.

 

Eurobike (24-26 listopada) / Friedrichshafen

Niemieckie targi od lat uznawane są za największą tego typu imprezę w Europie i na Świecie. Początkiem maja zapadła decyzja o przesunięciu terminu targów na listopad. Tegoroczny Eurobike będzie miał jedynie formę B2B - znaczy to, że odbędzie się bez dnia otwartego dla publiczności.

 

Sea Otter Europe (25-27 września) / Girona

Europejska edycja wywodzącej się zza Oceanu imprezy pierwotnie miała mieć miejsce w maju, ale już teraz wiadomo, że organizatorzy przesunęli jej termin na koniec września 2020. Sea Otter to zawsze świetna okazja do zobaczenia nowinek technologicznych w jednym miejscu. Na imprezę zjeżdża się dużo sław z rowerowego, kolarskiego środowiska, a wokół wystaw ogranizuje się wiele imprez towarzyszących. Sama miejscówka też jest kusząca - to Girona - Costa Brava.

Na marginesie można odnotować, że amerykańska edycja Sea Otter Classic w Monterey zaplanowana została na dni od 1 do 4 października 2020.

 

 

 

 

 

Targi Kielce Bike Expo (26-28 listopada) / Kielce

Tego wydarzenia pewnie nie musimy przedstawiać żadnemu z naszych stałych czytelników - kieleckie Bike Expo to targi rowerowe o największych tradycjach w naszym kraju, według wielu są też największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Organizatorzy, dmuchając na zimne, już teraz znaleźli nowy, późniejszy termin dla imprezy - ma ona odbyć się końcem listopada. Życzymy i nam i Wam, żebyśmy mogli kolejny raz spotkać się w obiektach Targów Kielce - na pewno usłyszycie na naszych łamach jeszcze o tym wydarzeniu!

 

Bike Show (16-18 kwietnia 2021) / Poznań

Poznański Bike Show to stosunkowo świeża impreza, która w tym roku niestety nie odbędzie się - jej organizatorzy zdecydowali przesunąć jej kolejną edycję na wiosnę 2021. 

 

Warsaw Bike Show (wiosna 2021) / Warszawa

Mające odbyć się w obiektach PTAK Warsaw Expo targi również zostały przesunięte na wiosnę 2021 - konkretnej daty jeszcze nie znamy.