Buty zimowe Bontrager - nowości!

Prezentujemy nowe buty na zimę marki Bontrager: JFW i OMW

Drukuj

Czy nie byłoby idealnie, gdy chcąc wyjść na rower, nie musielibyśmy przez kilka minut zastanawiać ile i jakie warstwy nałożyć na stopy? Rozwiązaniem tego problemu okazują się buty zimowe, a Bontrager na tę zimę przygotował 2 nowe modele.

Najbardziej narażone na wilgoć i niskie temperatury są nasze stopy.  Producenci rowerów i akcesoriów rowerowych coraz cześciej starają się umożliwić nam jazde w zimie, niezależnie od  szerokości geograficznej, wypuszczając coraz to nowsze i lepsze buty zimowe na rower. Oczywiście internet jest pełen sposobów na marznące podczas jazdy stopy. Możemy stosować folie aluminiową, torebki foliowe i kilka par skarpetek, a do tego wszystkiego jeszcze ochraniacze na buty. Ale po co skoro można łatwiej i często lepiej?

Z pomocą przychodzi Bontrager z dwoma nowymi modelami butów przeznaczonych dla miłośników zimowej jazdy. Mowa tutaj o modelach Bontrager JFW i Bontrager OMW. 

 

 
 

Bontrager JFW

Buty przeznaczone dla wszystkich miłośników kolarstwa, którzy nie boją się złej pogody. Producent deklaruje komfort użytkowania w temperaturach od -3,9 do 4,4 stopni Celsjusza. Sięgająca powyżej kostki cholewka wykonana z neoprenu ma za zadanie ochronić nasze stopy od wilgoci i zachować ciepło wewnątrz. Z racji pory roku na jaką JFW są przeznaczone, producent zastosował podeszwę z kompozytu nylonowego Bronze Series, która zapewnia sztywność na takim poziomie, aby nadal wygodnie w butach można było chodzić. Ponadto podeszwa zewnętrzna Tachyon jest wykonana z gumy, dla poprawy przyczepności podczas chodzenia. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie wkładki InForm Performance, pozwalającej użytkownikowi na jak najlepsze dopasowanie butów do kształtu stóp. 

 

 

 

Również w tym modelu możemy dostrzec pewien trend w produktach marki Bontrager - kolor i zastosowanie elementów odblaskowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa kolarzy poprzez zwiększenie ich widoczności na drodze. Zastosowanie pokrętła BOA L6 umożliwia szybkie dopasowanie buta, nawet podczas jazdy. Buty wyceniono na 899 zł.

 

 
 

Nowa odsłona Bontrager OMW

Buty stworzone dla fanów Fat Bike'ów i każdego jeżdżącego na rowerze niezależnie od warunków. Producent deklaruje zachowanie ciepła w temparaturach od -3,9 do aż do -12,2 stopni Celsjusza! W butach wkorzystano rozwiązanie znane z narciarstwa i snowboard'u (a także poprzedniej generacji OMW, którą testowaliśmy: Bontrager OMW) - wyjmowany, izolowany but wewnętrzny i but zewnętrzny z wodoodporną membraną i gumowymi osonami GnarGuard na palcach i pięcie w celu ochrony przed otarciami.

 

 

 

 

Zastosowanie wkładki inForm Tundra zapewnia więcej miejsca na palce, co umożlwia komfortowe użytkowanie butów nawet w grubych skarpetach. Podeszwa zewnętrzna Bontrager OMW jest wykonana z gumy w technologii Vibram. Aby ułatwić dopasowanie producent zastosował pokrętło BOA, które możemy regulować bez ściągania rękawiczek. Cena nowego modelu OMW to 1299 zł

 

Strona producenta: Bontrager JFW i Bontrager OMW