Aniołkowski i Lach szosowymi Mistrzami Polski

Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) i Marta Lach (CCC-Liv) wywalczyli złote medale szosowych Mistrzostw Polski ze startu wspólnego, rozgrywanych w Kazimierzy Wielkiej.

Oba wyścigi zakończyły się finiszem z dużej grupy, choć wcześniej na pofałdowanej trasie wokół Kazimierzy Wielkiej nie brakowało ucieczek. Lach, po 122 kilometrach ścigania wyprzedziła na kresce dwie zawodniczki MAT Atom Deweloper - Katarzynę Wilkos i Łucję Pietrzak, która broniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Tuż za podium finiszował najlepsza z zawodniczek do lat 23, Karolina Kumięga (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness).

W wyścigu elity mężczyzn niespodziankę sprawił Aniołkowski, kolarz CCC Development Team, który w sprinterskim pojedynku wyprzedził innego kolarza w pomarańczowej koszulce – Szymona Sajnoka (CCC Team), a także Pawła Franczaka (Voster ATS Team). Mimo kilku akcji, w których dominowały pomarańczowe koszulki, na mecie zameldowała się spora grupa, z której najlepszy okazał się właśnie Aniołkowski. Na 7. miejscu finiszował jego klubowy kolega, Szymon Krawczyk, który wywalczył tytuł Mistrza Polski orlików.

W wyścigu juniorów najszybszy był Kamil Szymacha (LKS Baszta Golczewo - SMS Toruń), który samotnie minął linię mety, z przewagą 12 sekund nad Miłoszem Ośko (Warszawski Klub Kolarski) i Kacprem Maciejukiem (KS Pogoń Puławy).

Mistrzami Polski w jeździe indywidualnej na czas zostali Kamil Gradek (CCC Team) oraz . na 44-kilometrowj trasie w Busku-Zdroju Gradek o 28 sekund wyprzedził wielokrotnego Mistrza Polski w tej konkurencji, Macieja Bodnara (Bora-hansgrohe) i o 59 swojego kolegę z ekipy, Łukasza Wiśniowskiego. Najlepszy wśród młodzieżowców był Szymon Krawczyk (CCC Development Team).

Wśród kobiet najszybsza na czas była Anna Plichta (Trek Segafredo), która na dystansie o połowę krótszym była szybsza od Marty Jaskulskiej (CCC-Liv) o 49 sekund. Ta, z kolei, wywalczyła złoty medal wśród zawodniczek do lat 23.

W kategoriach juniorskich jazdę indywidualną na czas wygrali Tamara Szalińska (UKS FTP Jedynka Kórnik) oraz Jakub Musialik (MGLKS Błękitni Koziegłowy).