Zapowiedź: Majka Gran Fondo już 6-7 maja!

Dowiedz się więcej o wyścigu szosowym dla amatorów i mastersów – Majka Gran Fondo, który odbędzie się 6-7.05.2023.

Drukuj

Majka Gran Fondo to dwudniowa impreza kolarska przeznaczona dla entuzjastów ścigania się na szosie. Poza możliwością rywalizacji w prestiżowym wyścigu z cyklu UCI Gran Fondo można na nim przybić piątkę z Rafałem Majką! Sprawdźcie szczegóły.

Wyścigi kolarskie dla amatorów sygnowane przez Rafała Majkę odbywają się cyklicznie od kilku lat. Impreza ponownie zaliczana jest do prestiżowego cyklu UCI Gran Fondo World Series, który gromadzi najważniejsze na świecie wyścigi dla mastersów i amatorów. Formuła imprezy zakłada dwudniową rywalizację, chociaż do każdego startu można zapisać się osobno, ponieważ są to dwa osobne wyścigi. W sobotę odbywa się indywidualna jazda na czas, natomiast w niedzielę wyścig szosowy na trzech dystansach. Bazą imprezy są dwie miejscowości nieopodal Krakowa. Czasówka odbywa się w Dobczycach, a Gran Fondo w niedzielę w Myślenicach. 

Najważniejsze info:

  • Kiedy: 6-7.05.2023
  • Sobota 6.05: Jazda na czas (20 km)
  • Niedziela 7.05: Gran Fondo - 3 dystanse (30 km, 72 km i 105 km)
  • Gdzie: Dobczyce i Myślenice
  • Biuro Zawodów: Hala Widowiskowo - Sportowa, ul. Zdrojowa 9, Myślenice
 

 

Sobota: Jazda indywidualna na czas

W sobotę 6 maja odbędzie czasówka na dystansie 20 km. Przewyższenie wynosi 220 m, a wyścig jest kwalifikacją do Mistrzostw Świata w ITT Gran Fondo. Start i meta mieszczą się pod Urzędem Miasta i Gminy Dobczyce. Start pierwszego zawodnika o godzinie 15:00. 

Niedziela: Wyścig szosowy

W niedzielę 7 maja startuje wyścig szosowy na trzech dystansach – Gran Fondo 105 km, Medio Fondo 72 km i Adventure 30 km. Godzina startu to odpowiednio 12:00, 12:15 i 12:20. Start i meta mieszczą się pod Halą Widowiskowo - Sportową w Myślenicach. Dwa najdłuższe dystanse są też kwalifikacjami do Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo. 

 

 

Zapisy i szersze informacje

Wyścigi odbywają się na pofałdowanych i urozmaiconych trasach w okolicach Myślenic, gdzie ,,Zgred" na co dzień sam trenuje szykując formę na największe wyścigi. Podczas całego weekendu będzie można oczywiście spotkać Rafała Majkę, zamienić z nim dwa słowa, czy przybić szybką piątkę. Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdziecie na stronie imprezy: www.majkagranfondo.com