Małopolska Majka Days już w niedzielę!

Zapowiedź Małopolska Majka Days: Dobczyce, 18.09.2022 r.

Drukuj
Rafał Majka Małopolska Majka Days

Najbliższa niedziela w Dobczycach przyniesie jeden z ciekawszych szosowych wyścigów dla amatorów i mastersów - nadchodzi Małopolska Majka Days. Na trasie pojawi się oczywiście ambasador i współorganizator - Rafał Majka.

Móc pojechać w jednym peletonie z zawodnikiem, który ma na swoim koncie etapowe wygrane w Tour de France i dwukrotnie wygrywał klasyfikację najlepszego górala Wielkiej Pętli, a obecnie ściga się w WorldTourowym UAE Team Emirates - brzmi jak plan na idealną szosową niedzielę prawda? Taka okazja nadarzy się już 18 września w Dobczycach.

 

 
 

 

 

Wyścig ze startem i metą w powyższym podkrakowskim miasteczku rozgrywany będzie na trzech dystansach - do wyboru trasy 38, 57 lub 80 km. Jako że trasa poprowadzona jest w rodzinnych stronach Rafała Majki, możemy liczyć na sporo wzniesień, zarówno tych krótszych, jak i nieco dłuższych. Na najdłuższym dystansie trasa dwukrotnie przecina Zegartowice, czyli rodzinną miejscowość Majki. Tereny Pogórza Wielickiego pozwoliły na uzyskanie przewyższeń na 1400 m na najdłuższym dystansie, 1000 m na dystansie średnim oraz 650 m na dystansie najkrótszym. Jak widać - będzie co się wspinać!

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Województwo małopolskie.

Więcej na stronie wydarzenia: www.MajkaDays.com

Facebook: malopolskamajkadays