Szosowy Klasyk wraca do gry!

Szosowy Klasyk

Ruszyły zapisy do cyklu wyścigów dla amatorów kolarstwa szosowego - Szosowy Klasyk. Impreza organizowana przez Grabarek Promotion będzie liczyła w tym roku 4 wyścigi, a cały cykl Via Dolny Śląsk obejmie aż 11 lokalizacji. Pierwsza impreza już 14 kwietnia w Miękini. Zobacz, co czeka Cię w nowym sezonie!

Szosowy Klasyk to impreza, która jest znana wszystkim fanom amatorskiego ścigania na szosie w Polsce od kilku lat. Już w tamtym roku impreza była integralną częścią cyklu Szosowy Klasyk via Dolny Śląsk. W tym roku będzie podobnie, a impreza organizowana przez ekipę Macieja Grabka obejmie 11 wyścigów, z czego cztery z nich rozegrane zostaną w formule klasycznej - Szosowy Klasyk. 

 

 

Wyścigi klasyczne odbędą się w następujących terminach i lokalizacjach: 14 kwietnia Miękinia (dzień po inauguracji Bike Maratonu), 7 lipca Szklarska Poręba (dzień po Ultra Bike Maratonie, na zakończenie Festiwalu Rowerowego), 3 sierpnia Grodowiec (dzień przed Bike Maratonem w Obiszowie) i 8 września Ludwikowice Kłodzkie (dzień po Bike Maratonie pod Wielką Sową).

W tym roku na trasach Szosowego Klasyku zadebiutują Ludwikowice Śląskie. Ta lokalizacja daje ogromny potencjał, ze względu na swoje górskie położenie. Miłośnicy jazdy po górach będą mogli się również sprawdzić w Szklarskiej Porębie, gdzie rozegrany zostanie Izerski Klasyk. Pozostałe dwie edycje w Miękini i Grodowcu będą względnie "płaskie", co nie oznacza jednak, że będzie łatwo. Dużym udogodnieniem będzie z pewnością możliwość połączenia startów w Bike Maratonie i Szosowym Klasyku (podwójne weekendy).

 

 
 

Jak co roku do wyboru macie dwa dystanse: Pro i Fun. Trasy będą profesjonalnie oznaczone i zabezpieczone, a wyścigi odbędą się przy zamkniętym ruchu drogowym. Każdy dystans będzie podzielony na kategorie wiekowe oraz zostanie przeprowadzona oddzielna kategoria dla kobiet i mężczyzn. Cykl rozpoczyna się już 14 kwietnia w Miękini, a rywalizację zakończymy Rundą Spadających Liści 13 października w Sobótce.

 

Promocyjna opłata startowa wynosi 80 złotych, a od wtorku poprzedzającego każdą imprezy cena wzrasta do 100 złotych. Jak widać ogranizatorzy premiują osoby planujące swoje wyjazdy z wyprzedzeniem. Dodatkowo, warto pamiętać o pakietach zniżkowych, które obejmują od 3 do 11 startów. Zapisów możecie dokonywać już teraz pod tym linkiem.

 

 

Strona organizatora: www.szosowyklasyk.pl

Podobne artykuły