Zlot Enduro MTB Series 2020 w Rabce Zdroju

Zapowiedź zlotu Enduro MTB Series - Rabka-Zdrój (5-6 września 2020)

Sezon 2020 nie jest łatwy dla organizatorów imprez - zawody z serii Enduro MTB Series w tym roku się nie odbędą, ale w zamian organizatorzy proponują spotkanie w nieco luźniejszej formule zlotu. Już 5 i 6 września w Rabce Zdroju będzie okazja do endurowego eksplorowania konkretnych górskich szlaków.

Zlot Enduro MTB Series zapowiada się przede wszystkim jako wyjątkowa okazja do spotkania znajomych z wyścigowego świata enduro, oraz tych którzy dopiero odkrywają tę odmianę kolarstwa. W roku w którym zawodów jest naturalnie zdecydowanie mniej, a sama seria Enduro MTB Series w formie zawodów z pomiarem czasów się nie odbędzie, organizatorzy postanowili zaprosić wszystkich na endurowy zlot do Rabki Zdroju.

Sam udział w zlocie jest bezpłatny, natomiast trzeba się do niego uprzednio zapisać - formularz zgłoszeniowy znajdziecie tu: formularz. Bazą zlotu będzie Willa Promienna w Rabce Zdroju, gdzie uczestnicy powinni odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Sam organizator zachęca do przyjazdu do Rabki Zdroju już 4 września w piątek, żeby na spokojnie przygotować się do weekendowego jeżdżenia. Będzie to też okazja do wcześniejszego odbioru pakietu uczestnika, w którym znajdą się gadżety od partnerów EMS. Dodatkowo uczestnicy zlotu mogą liczyć na niezastąpionych przewodników z ekipy Eskimoo czy pamiątkowe zdjęcia.

 

 

 

 

W sobotę w programie zlotu jest wyprawa na lokalne górki, m.in. Luboń i Krzywoń. Wieczorem, kiedy już wszyscy będą nasyceni endorfinami, a nogi otrzymają solidną dawkę kręcenia, wszyscy spotkają się na ognisku przy bazie zlotu. 

W niedzielę ciąg dalszy jazdy na kolejnych trasach, pod przewodnictwem ekipy Eskimoo. Wstępnie planowane są 3 różne grupy w zależności od poziomu trudności i długości tras. Będą to:

  • chillout
  • racing
  • e-bike

 

 

 

 

Organizatorzy, czyli Grzesiek Miedziński i Eskimoo, zapowiadają, że dokładny program zlotu będzie opublikowany końcem sierpnia, natomiast możemy dodatkowo spodziewać się szkolenia z techniki jazdy oraz z pierwszej pomocy. Czas pokaże! Jedno jest pewne - impreza w Rabce Zdroju zapowiada się jako jedna z niewielu okazji do zobaczenia w jednym miejscu większości z osób, z którymi do tej pory przyszło nam rywalizować na OS-ach Enduro MTB Series, lub spotykać na górskich eskapadach.

Strona FB wydarzenia: Zlot Enduro MTB Series

Podobne artykuły