Kalendarz Bike Atelier MTB Maraton 2020

W obliczu trwającej epidemii zaplanowane na wiosnę wyścigi w całym kraju są odwoływane lub przesuwane. Decyzję o zmianie terminu inauguracji sezonu podjęli również organizatorzy cyklu Bike Atelier MTB Maraton.

Jak wiecie sytuacja jest dynamiczna i trudno cokolwiek planować, dlatego nadal obserwujemy uważnie sytuację, analizujemy wytyczne jakie spływają do nas z różnych stron i liczymy na to, że udam nam się wszystkim spotkać w maju.

- napisano w oficjalnym komunikacie.

Planowany na kwiecień start sezonu w Rybniku został przesunięty na pierwszą majową sobotę. Biorąc pod uwagę trwającą sytuację nie możemy oczywiście być pewni, że w nowym terminie uda się przeprowadzić zawody. Organizatorzy Bike Atelier MTB Maraton przygotowali się na taki scenariusz:

Jak zawsze trzeba mieć plan B, a w tym przypadku nawet plan C. Bierzemy pod uwagę sytuację w której również w maju wydarzenia takie jak Bike Atelier MTB Maraton nie będą mogły się odbywać. W końcu zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze i to absolutny priorytet.

Mamy wstępnie opracowany kalendarz zgodnie z którym sezon uruchomimy w czerwcu i jeśli zajdzie taka potrzeba dokonamy odpowiednich modyfikacji. Jedno jest pewne – nie dajemy się wirusowi i walczymy do końca, abyśmy mogli w tym roku spotkać się na trasach maratonu i wspólnie rywalizować.

- dodaje organizator.

 
Puchar Beskidów MTB - nowa klasyfikacja

W kalendarzu cyklu znajduje się aktualnie trzynaście etapów. Sześć z nich należeć będzie do nowej, specjalnej klasyfikacji – wyścigi w Brennej, Ustroniu, Jeleśni, Jablunkovie, Żywcu i Wiśle utworzą Puchar Beskidów MTB. Wśród należących do Pucharu etapów znalazł się wyścig poza granicami kraju – debiutujący na mapie maratonów Bike Atelier Jablunkov (Jabłonków), do którego kolarze zawitają 8 sierpnia, położony jest w Czechach, kilka kilometrów od granicy z Polską, na pięknych terenach Śląska Cieszyńskiego.

Zakładając optymistycznie, że sezon rowerowych maratonów będzie mógł ruszyć i trwać niezakłócenie od maja, do cyklu Bike Atelier MTB Maraton 2020 będą też należały dwa wyścigi wpisane do kalendarza Pucharu Polski w maratonie MTB. Te etapy to wspomniane już Brenna (24 maja) i Wisła (27 września). Cykl Pucharu Polski ma liczyć w tym roku osiem etapów, szczegóły podaje na swojej stronie PZKol. https://www.pzkol.pl/aktualnosci/1025,puchar-polski-w-maratonie-mtb.html

Bike Atelier MTB Maraton ma przed sobą swój szósty sezon. Warto podkreślić, że cykl systematycznie zyskuje na popularności, na co składają się niewątpliwie nie tylko świetna atmosfera i dobra organizacja zawodów, ale również ciekawe, wymagające trasy, których co roku przybywa.

Zawodnicy będą ścigali się w tym roku na czterech dystansach: Pro (50-75 km), Hobby (20-40 km), Family (10-20 km) i Mini (10-20 km). Na trzech pierwszych z nich będzie prowadzona klasyfikacja generalna. Wymagana liczba startów do „generalki” na trasach Pro i Hobby to siedem, na trasie Family – trzy starty. Najszybsi zawodnicy w kategorii Open oraz kategoriach wiekowych będą po każdym etapie nagradzani trofeami sportowymi i nagrodami. Atrakcyjne nagrody czekają również na zwycięzców klasyfikacji generalnych.

 
 

Inne szczegóły, możliwość rejestracji oraz regulamin, a w nim m.in. informacje dotyczące zapisów i opłat dostępne są na stronie bikeateliermaraton.pl.

Na 14 czerwca oranizatorzy zaplanowali także jedyny w sezonie wyścig szosowy, Psary Road Race (niezwiązany z cyklem Bike Atelier MTB Maraton).

Kalendarz Bike Atelier MTB Maraton 2020

 • 2 maja - Rybnik
 • 10 maja - Psary
 • 24 maja - Brenna
 • 7 czerwca - Olkusz
 • 21 czerwca - Ustroń
 • 5 lipca – Jeleśnia
 • 26 lipca - Racibórz
 • 8 sierpnia - Jablunkov
 • 23 sierpnia - Zdzieszowice
 • 13 września - Żywiec
 • 27 września - Wisła
 • 4 października - Chrzanów
 • 17 października - Dąbrowa Górnicza

pokaż pełną listę

 

 

Podobne artykuły