Wawak wraca do Kross Racing Team

Kross Racing Team

Bartłomiej Wawak będzie od przyszłego sezonu kolarzem Kross Racing Team. Wielokrotny Mistrz Polski wraca do zespołu po rocznej przerwie spędzonej w ekipie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Wawak ścigał się w ekipie Krossa w latach 2015-2018 i wywalczył w tym okresie dwa złote medale Mistrzostw Polski XC, w 2016 i 2018 roku. Także w tym sezonie, jednak w koszulce ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wywalczył tytuł mistrzowski w elicie w wyścigu rozgrywanym w Mrągowie.

"Moim celem jest uzyskanie kwalifikacji na igrzyska w Tokio i temu podporządkowuję swoje przygotowania" - powiedział Wawak w komunikacie prasowym, przesłanym przez Kross Racing Team,  "po roku przerwy, wracam do miejsca, które gwarantuje mi najwyższy poziom zaawansowania technologicznego rowerów, a także niezbędne wsparcie w każdym obszarze, którego może oczekiwać profesjonalny sportowiec" - dodał.

Kross Racing Team, w którym od wielu sezonów ściga się Maja Włoszczowska, po raz kolejny będzie chciał walczyć o najwyższe lokaty na Igrzyskach Olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w Tokio. "Przyszły sezon będzie dla nas wyjątkowy przede wszystkim ze względu na igrzyska w Tokio, a inwestycja w takich zawodników jak Bartek jedynie podkreśla, że nasz team docenia sukcesy na arenie krajowej i dba o rozwój kolarzy, którzy mają szansę reprezentować Polskę podczas imprezy" - dodał Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team.

26-letni kolarz z Bielska-Białej podpisał z Kross Racing Team trzyletni kontrakt, obowiązujący do końca 2022 roku.

Podobne artykuły