Aspire

ul. Karasek 11
621-00, Brno, Czechy
tel. 00420 532 199 545
aspire@aspire.eu
www.aspire.eu
Mongoose jest jedną z kultowych amerykańskich marek, która zaczynała swój rynkowy byt od BMXów, ale miała znaczny udział w rozwoju kolarstwa górskiego w latach 80. XX wieku.

Mongoose rozpoczął działalność w 1974 roku od tworzenia magnezowych kół do BMXów. Już rok później zaprezentował cały rower typu BMX swojej produkcji i wkrótce stał się bardzo mocnym graczem na rynku, włącznie z faktem, że w 1978 roku rozpoczął eksportować swoje rowery do Europy. Istotnym momentem w historii firmy był rok 1985, kiedy Mongoose rozpoczął produkcję swojego pierwszego roweru MTB. Wkrótce stał się mocnym graczem w segmencie górali i jednocześnie jedną z marek, które nadały kierunek rozwoju całej branży. Już w 1992 roku amerykański producent zaprezentował pierwszy rower MTB z pełnym zawieszeniem swojego autorstwa. 

Przez wiele lat firma zaliczyła też sporo perturbacji w strukturze właścicielskiej i w okolicach 2000 roku była praktycznie nieobecna na rynku. Ostatecznie trafiła pod skrzydła grupy Dorel, która jest właścicielem m.in. Cannondale’a i GT. Obecnie w ofercie Mongoose’a znajdziemy pełną gamę rowerów MTB różnego typu, oczywiście BMXy, miejsko-użytkowe jednoślady, kolekcję różnych rowerów dla dzieci oraz maszyny z kategorii adventure (m.in. gravele). Mongoose produkuje też hulajnogi, co jest kolejnym nawiązaniem do przeszłości firmy, gdyż takowe marka produkowała już w 1986 roku. 

Artykuły powiązane z marką Mongoose

Produkty marki Mongoose znajdziesz w sklepach

Produkty marki Mongoose w katalogu rowerowym