Poreba

ul. Kłuszyńska 13
30-499, Kraków
tel. 12 264 90 24
info@porebarowery.pl
www.porebarowery.pl
Look jest francuskim producentem rowerów, pedałów oraz wiązań narciarskich. Choć jego rowery są inżynierskimi dziełami sztuki, to prawdziwą rewolucję dla całej branży rowerowej Look spowodował zaprezentowaniem w 1984 roku pedałów zatrzaskowych. Dziś nikt nie wyobraża sobie jazdy bez nich…

Francuski Look powstał w latach 50 ubiegłego stulecia. Kamieniem milowym w rozwoju firmy okazała się kontuzja jej właściciela, której nabawił się na nartach. Jean Beyl wiedział, że jego noga złamała się ponieważ but był na sztywno spięty z nartą. Jego nieszczęście doprowadziło do wprowadzenia na rynek narciarski rewolucyjnych wiązań, które wypinały się na boki (ten system, który dziś jest standardem). W roku 1984 roku Look zrewolucjonizował kolejną dyscyplinę sportu. Prezentując pedały zatrzaskowe odmienił na zawsze rowery i kolarstwo. Choć zawodowy peleton ówczesnej ery podchodził do wynalazku z dużą niepewnością zwycięstwa przemówiły za wynalazkiem Looka. Już w 1985 roku Bernard Hinault wygrał - zapięty Lookami do roweru - klasyfikację generalną Tour de France. 

Powyższe wynalazki pozwoliły Lookowi zasłynąć na całym świecie. Jako wytwórca rowerów ma również bogate portfolio. W 1986 zaprezentował bardzo egzotyczną na ówczesne czasy ramę KG86, wykonaną z karbonu, której rury łączone były na metalowych mufach. W 86 roku Lemond wygrał na takiej ramie TdF. 

Współcześnie Look zajmuje się produkcją ram i całych rowerów, a także dedykowanych swoim konstrukcjom karbonowych komponentów oraz - rzecz jasna - nadal pedałów rowerowych. Francuska firma ma siedzibę w swojej ojczyźnie oraz fabrykę w Tunezji, gdzie odbywa się większość produkcji. Rowery Look słyną z wysokiej jakości i autorskich rozwiązań. Bez dwóch zdań tą markę należy traktować jako premium. W ofercie przeważają rowery szosowe i gravelowe, a także ich elektryczne odmiany. Look produkuje też rowery górskie. 

Artykuły powiązane z marką Look

Filmy powiązane z marką Look

Produkty marki Look znajdziesz w sklepach

Produkty marki Look w katalogu rowerowym