BakoSport

ul. Bukowiecka 92
03-893, Warszawa
tel. 22 773 33 10
info@bakosport.pl
www.bakosport.pl
Deuter jest niemieckim producentem szerokiej gamy outdoorowego sprzętu - plecaków, toreb, śpiworów i akcesoriów. W segmencie rowerowym oferuje różne typy plecaków, torebek oraz sakw na rower i jest jednym z liderów rynku.

Firma ma bardzo długą i bogatą historię. Została założona w 1898 roku w Augsburgu-Oberhausen przez Hansa Deutera i w pierwszych latach działalności produkowała torby pocztowe. Szybko zwiększała zakres wytwarzanych wyrobów i już wkrótce zajmowała się produkcją plecaków, namiotów, toreb, galanterii skórzanej czy nawet plandek do wagonów kolejowych. Dynamiczny rozwój firmy w pierwszym dwudziestoleciu XX wieku spowodowany był bardzo dużymi zamówieniami na potrzeby militarne. Deuter oczywiście posiadał własną tkalnię, w której realizował również zamówienia - jako podwykonawca - dla innych marek. 

Deuter ma wyjątkową pozycję w świecie outdooru i turystyki, bowiem początkowy okres działalności i rozwoju firmy pokrywa się z wieloma historycznymi górskimi zdobyczami. Przez lata rynkowej obecności firma wspierała (i czyni to nadal) alpinistów, którzy przy udziale Deutera dokonali wielu eksploracji nowych dróg i szczytów, a także zdobyli liczne sukcesy wspinaczkowe. Tym samym potwierdzając jakość wyrobów niemieckiej marki w najbardziej ekstremalnych warunkach.

W branży rowerowej Deuter obecny jest od początku lat 90. Wtedy bowiem stworzył pierwszy dedykowany kolarzom plecak. Produkty firmy mają dopracowane konstrukcje tylnego panelu, który zapewnia odpowiednią wentylację oraz rozkład masy na plecach pochylonej sylwetki rowerzysty. Oczywiście to nie wszystko, bo linia rowerowa zawsze ma też wiele dedykowanych rozwiązań, jak choćby liczny przegrody na akcesoria typu pompka itp., miejsce na bukłak i uchwyty do rurki z napojem. Wyliczyć można też specjalną konstrukcję pasów naramiennych oraz pasa biodrowego i piersiowego. Oczywiście znajdziemy też miejsce do przytroczenia kasku, czy szereg mniejszych, ale ważnych wstawek, jak choćby elementy odblaskowe. Poza tym, oferta zawiera produkty o różnej pojemności - od modeli bardzo małych i lekkich (na wyścigi), przez modele średniej wielkości, aż po duże wyprawowe plecaki. Istotny jest też podział oferty - dostępne są osobno plecaki dla mężczyzn i kobiet, a także wersja dla osób wysokich. Uzupełnieniem rowerowej oferty są mniejsze torebki - podsiodłowe, na ramę itp. 

Artykuły powiązane z marką Deuter

Filmy powiązane z marką Deuter

Produkty marki Deuter znajdziesz w sklepach