Topeak Quick Track MTX

Drukuj

Topeak, doskonale znany producent akcesoriów rowerowych, cenionych ze względu na swoją wysoką jakość, jest twórcą pomysłowego systemu Quick Track MTX, zastosowanego w bagażnikach tejże firmy.

System Topeak'a jest, według producenta, szybką i bezpieczną metodą na zamontowanie torby, bądź też sakwy, na bagażniku rowerowym. Podstawą działania jest płyta nośna z szyną oraz torba, na której umieszczono specjalną, pasującą do szyny, podstawę - dzięki temu rozwiązaniu montaż torby jest banalnie łatwy, wystarczy ją wsunąć na bagażnik i zatrzasnąć blokadę. System Quick Track jest wykorzystywany w dwóch grupach bagażników rowerowych - klasycznych, mocowanych czteropunktowo Super Tourist oraz montowanych do sztycy BeamRack.

Wśród bagażników Super Tourist, wykonanych z 10 milimetrowych rurek z duralu 6061, odnajdziemy kilka różnych modeli: bez sprężynującej klapki (ale za to z najniższą masą), z klapką oraz odmianę DX, wyposażoną w boczną belkę, pozwalającą na niezależne zamontowanie sakw bocznych (4 cm poniżej zasadniczej płaszczyzny bagażowej), ponadto w wersji DX możliwy jest montaż do rowerów wyposażonych w hamulce tarczowe.


W drugiej serii bagażników - BeamRack, odnajdziemy cztery produkty: budżetowy EX (o teoretycznej nośności 6,5 kg) z dodatkową szufladką na drobiazgi, oraz A-Type, E-Type i V-Type, które między sobą różnią się kształtem zasadniczego profilu nośnego, a ich wybór jest uzależniony od rozmiaru i konstrukcji ramy, z której korzystamy.

A-Type, E-Type i V-Type


Teoretyczna nośność tych trzech bagażników wynosi 9kg. "Teoretyczna", bo według producenta zależy ona od warunków, w jakich używamy tego bagażnika. Jeśli korzystamy ze sztywnej ramy, jeździmy po wybojach, czy też agresywnie, bądź też spełniamy kilka z powyższych punktów na raz - wielkość bagażu powinniśmy ograniczać. Do bagażników BeamRack dostępne są oddzielnie boczne ramki, pozwalające stosować boczne sakwy, bez obaw o ocieranie o szprychy.

Co możemy na wymienione bagażniki zamontować? Do wyboru producent daje druciany kosz i cztery rodzaje miękkich, cordurowych kuferków, z których dwa mają, w bocznych kieszeniach, rozwijane boczne sakwy. W najbogatszej odmianie odnajdziemy komorę podwyższaną kominem oraz oddzielne miejsce na bidon lub termos. Pojemności tych kufrów wahają się w granicach 8-22 litrów. Z kolei wyposażony w "rączkę" kosz na zakupy ma ponad 23 litry pojemności.


W ofercie znalazła się także elegancka torba na laptopa, wyposażona w system MTX, nazwana Office Bag. Torba ta uszyta została z wodoodpornej, usztywnionej oraz wyściełanej pianką Cordury, natomiast jej rozmiary - 44x35x14 cm - pozwalają na umieszczenie przeciętnego, 15-calowego komputera przenośnego. Oczywiście, w przypadku torby Office Bag nie zapomniano o zabezpieczeniach przed jej pełnym otwarciem.

 


Info: www.topeak.com
Dystrybutor: www.bikeman.pl