Rowerowe nowości Tabou 2021

Sprawdź nowe modele rowerów polskiej marki Tabou z kolekcji na 2021 rok.

Drukuj
Tabou Flow 5.0 GTS Michał Kuczyński

Tabou to polski producent rowerów, którego oferta z roku na rok się powiększa i jednocześnie staje się coraz ciekawsza. Firma stawia na segment rowerów budżetowych, które trafiają do szerokiego grona odbiorców. Poznajemy ich modele na 2021 rok.

Nie jest tajemnicą, że sprzedażową większość na rynku stanowią rowery z przedziału od najbardziej podstawowych do klasy średniej. Szczególnie w przypadku krajów takich jak nasz, gdzie konsumenci przykładają dużą uwagę do ceny. Tabou, jako że wywodzi się ze Szczytna i jest polskim producentem, jest tego w pełni świadome i właśnie w ten sposób konstruuje swoje rowery. Firma skoncentrowała się na rowerach rekreacyjnych i użytkowych, a także sportowych, ale w bardziej amatorskiej odsłonie i w tych obszarach zapewnia wysoką jakość oraz dobrą relację wyposażenia do ceny. Zawsze znajdziemy w ich ofercie sprzęt w mocno konkurencyjnej cenie. Mając na uwadze, że pandemia koronawirusa spowodowała ogromne podwyżki cen rowerów na całym świecie, to szczególnie zachęca wręcz do zapoznania się z ofertą takich właśnie ,,tańszych” graczy. Tym bardziej, że firma Tabou wie jak konstruować rekreacyjne i użytkowe rowery, o czym mieliśmy się okazję przekonać podczas kilku testów ich rowerów, jakie dotychczas udało nam się przeprowadzić.

 

Zobacz również:

 

Nowości Tabou na 2021 rok opierają się w większości na dopracowywaniu ich sprawdzonych dotychczasowych modeli oraz dokładaniu kolejnych wersji wyposażeniowych. Poniżej wybraliśmy dla Was kilka ciekawych nowych modeli, które są dostępne w aktualnej ofercie. 

Kolejny gravel w linii Gravo

 

 

Dotychczas w ofercie producenta był jeden rower szutrowy Tabou Gravo, którego mieliśmy okazję przetestować. To prosty w konstrukcji, tani rower szutrowy, mający dość sportową geometrię, która spodoba się osobom chcącym szybkiego i zwinnego w prowadzeniu roweru. Wyposażenie jakie było w wówczas testowanym modelu opierało się o grupę napędową Shimano Claris. Obecnie na takim osprzęcie w kolekcji znajdziemy model Gravo 1.0. Natomiast nowością jest Tabou Gravo 2.0, czyli model oparty o identyczną ramę, ale i lepsze wyposażenie. Jest w nim napęd Shimano Sora 2x9 i sprawne opony Schwalbe X-ONE w rozmiarze 700x35C. Gravo 2.0 kosztuje 3799 zł, a tańszy 1.0 dostępny jest w cenie 3249 zł. Oba występują w trzech rozmiarach ramy: 48, 53 i 58 cm.

Linia Cross’ów Tabou Flow

 

 

Rower dedykowany w podobny teren, co Gravo, czyli przeznaczony na szutry, asfalty, leśne dukty, ale o nieco bardziej rekreacyjnym usposobieniu to Tabou Flow. Jednym słowem podręcznikowy rower crossowy. Idealny na rekreacyjne szybkie przejażdżki w łatwym terenie. Ciekawą jego wersją jest bardzo dobrze wyposażony Tabou Flow 6.0. Znajdziemy w nim napęd 3x10 oparty o podzespoły Shimano Deore XT, powietrzny amortyzator Suntour NCX D o skoku 63 mm (z blokadą skoku na kierownicy) oraz hydrauliczne hamulce tarczowe. Tak przygotowany sprzęt zapewnia wysoką kulturę pracy i jakość działania, która pozwala śmiało pojechać na wycieczkę w mocno pofałdowanym czy górskim terenie. Cena Tabou Flow 6.0 wynosi 4399 zł, a rower dostępny jest w rozmiarach 19 i 21”.

MTB Tabou Blade bardziej zaawansowane

W szeregach producentów o profilu bliskim Tabou górskie hardtaile dla początkujących adeptów MTB zajmują cały czas jedną z najmocniejszych sprzedażowo pozycji. Polski producent na sezon 2021 postanowił zbudować dwa nowe modele Blade 5.0 i 6.0, czyli aluminiowe hardtaile z kołem 29", które mają sprostać wymaganiom osób szukających roweru MTB przystępnego cenowo, ale jednocześnie z bardziej zaawansowanym wyposażeniem. Oba powyższe modele zbudowano na ramach z aluminium, w których spotkamy m.in. taperowane stery oraz wkręcane suporty, do których zamontowano korby Shimano z osiami Hollowtech II. Powyższe standardy w parze z wyposażeniem ze średniej półki cenowej pozycjonują najwyższe modele Blade jako bardzo ciekawe propozycje do rozpoczęcia przygody nawet z amatorskim ściganiem w zawodach.

 

 
 

 

 

Blade 5.0 katalogowo wyceniony został na 3549 zł, a na jego wyposażeniu znajdziemy m.in. powietrzny amortyzator Suntour XCR AIR, napęd 1x11 zbudowany na nowej grupie Shimano Deore M5100 czy hydrauliczne hamulce tarczowe. Bardziej zaawansowany Blade 6.0 z ceną 4499 zł oferuje jeszcze bardziej zaawansowany amortyzator powietrzny - Suntour RAIDON 32 ze sztywną osią Boost, a do tego napęd 1x12 zbudowany na podzespołach Shimano SLX M7100 dopełnionych przez korbę Deore. 

 

Tabou Retro - stylowy rower miejski

 

 

Choć śmiało można używać ich do dojazdów do pracy, to jednak - bez dwóch zdań - Gravo i Flow to zdecydowanie rowery o rekreacyjno-sportowym usposobieniu. Tymczasem dla osób, które szukają typowego roweru do komunikacji po mieście, zapewniającego maksymalnie wygodną jazdę i mocno wyprostowaną pozycję, producent ze Szczytna przygotował model Tabou Retro. Jego zgrabna linia nawiązuje do rowerów holenderskich i zapewnia modelowi Retro stylowy wygląd. Rama w tym modelu została wykonana z aluminium, do tego w zestawie jest sztywny widelec. Efektownym dopełnieniem całości są opony w jasnym kolorze. Dostępne są dwie wersje Tabou Retro. Tańsza z 3-biegową piastą Shimano Nexus w cenie 1899 zł oraz wariant z piastą 7-biegową za 2299 zł. 

Tabou dla dzieci i młodzieży

 

 

Znaczną część oferty polskiego producenta stanowią modele dziecięce i młodzieżowe. Dla początkujących adeptów jazdy na rowerze z pedałami idealnym wyborem będzie Tabou Rocket Alu. Rama ze stopu aluminium zapewnia niższą masę, niż w przypadku rowerów stalowych, a Tabou przygotowało 3 wersje rozmiarowe tego modelu. Na kołach 14” za 759,00 zł, z 16” za 769,00 zł oraz w cenie 779,00 zł za wariant na kołach 18 cali. Rocket Alu to prosty dziecięcy rower z jednobiegowym napędem oraz hamulcem torpedo (w pedałach) i przednim v-brake. Udogodnieniem do nauki jazdy są boczne kółka oraz dyszel do pchania, które są dodane do roweru w zestawie. Zadbano też o wyposażenie, które przyda się dziecku - koszyk na kierownicy nadaje się do wożenia ,,skarbów” lub napoju, a błotniki pozwolą dłużej utrzymać odzież w czystości podczas jazdy przez kałuże. 

 

 

 

 

Dla większych rowerzystów oferta Tabou jest równie ciekawa. Choćby model Tabou Queen 26, czyli typowa damka z mocno obniżoną ramą, ale w rozmiarze przeznaczonym dla młodych rowerzystek. Rower ma ramę 15” z niskim przekrokiem, który ułatwia wchodzenie i schodzenie. do tego toczy się na kołach w rozmiarze 26”, posiada amortyzowany widelec oraz napęd 1x6. To ciekawa propozycja na wygodny rower do jazdy po mieście i polnych czy szutrowych drogach. Tabou Queen ma też wyposażenie dodatkowe, jak bagażnik, błotniki czy nóżkę i kosztuje 1349 zł.

 

 
 

 

 

Z kolei dla młodzieży, która potrzebuje nieco wytrzymalszego roweru do tzw. katowania na każdej napotkanej drodze i przeszkodzie, warto zwrócić uwagę na całą serię modeli Venom oraz Venom W (damskiego odpowiednika). Powyższe modele mogą być bardzo ciekawym kandydatem np. na rower komunijny. Dostępne są w 3 rozmiarach ram - 13, 15 oraz 17", przy czym 13-calówka stoi na kołach 26", a dwa większe rozmiary postawiono na kołach 27,5". W modelach Venom spotkamy napędy z 2-biegową przednią przerzutką, która zwiększa zakres biegów i jednocześnie jest prosta w odpowiednim wyregulowaniu. Z tyłu ilość biegów zależnie od modelu wynosić będzie od 8 w przypadku najbardziej zaawansowanego Venoma 4.0 po 6 biegów w Venomie 1.0. Ceny plasują się w widełkach od 1299 zł do 1899 zł. 

Na koniec warto pamiętać o modelu Tabou Blade 27.5 1.0 - to podstawowy rower górski w kolekcji producenta. Dla osób o wciąż niedorosłym wzroście idealne będą jego dwie cechy. Po pierwsze oparto go na kołach w rozmiarze 27,5 cala, a po drugie rama legitymuje się mocnym slopingiem (mocno opadającą górną rurą). Te dwa parametry umożliwiają łatwiejsze wchodzenie na rower oraz operowanie nim podczas jazdy. Tabou Blade 27.5 1.0 ma budżetowe wyposażenie - prosty amortyzator Suntour XCE o skoku 100 mm, napęd w systemie 3x7 oraz hamulce szczękowe, ale całość jest serwowana w naprawdę atrakcyjnej cenie - 1749 zł. Dostępny jest rozmiar 16 i 18”. 

Strona producenta: www.tabou.pl