Suplementy Inkospor: nawodnienie i minerały

Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu jest istotne nie tylko w kontekście utrzymania naszej wysokiej wydolności, ale pomaga także w redukcji tkanki tłuszczowej. Jakie napoje wybrać, chcąc odpowiednio nawodnić organizm i jednocześnie nie dostarczać mu zbyt dużo kalorii? Odpowiedzi szukamy z wybranymi suplementami diety Inkospor.

Może nie dla wszystkich jest to oczywiste, ale sprawa odpowiedniego nawodnienia organizmu wpływa nie tylko na naszą wydolność podczas aktywności fizycznej, ale jest również mocno powiązana z redukcją masy ciała. Jeśli chcemy zadbać o to, aby w drodze do szczytu formy nie przybrać lub zrzucić zbędne gramy na wadze, powinniśmy pamiętać o tym, aby dbać o nawodnienie i utrzymywanie równowagi elektrolitowej w organizmie. Jednocześnie powinniśmy mądrze wybierać to, co pijemy - aby nie dostarczać w płynach zbyt wielu kalorii. Co prawda najbardziej gorące dni w roku jeszcze daleko przed nami, jednak nawyk dobrego nawadniania się i uzupełniania podstawowych minerałów warto wyrobić sobie jak najwcześniej. O tym, jak ważne jest właściwe spożywanie płynów podczas wysiłku kolarskiego, pisaliśmy w poradniku: Co jeść i pić na rowerze? Temat zawsze powraca jak bumerang także w kontekście uzupełniania minerałów podczas upałów - mowa tu o czasie, kiedy nawet nie trenując, nasz organizm wypłukuje się szybciej z elektrolitów. W tym tekście skupimy się na suplementach, które pomogą nawodnić nasz organizm - co może być jednym z kluczy do sukcesu, jeśli chodzi o efektywną redukcję tkanki tłuszczowej, bo powszechnie uznaje się, że organizm odwodniony może dawać mylne znaki, że jesteśmy głodni.

 

Sprawdź również:

 

 

Na powyższy temat wpadliśmy przy okazji spotkania z kilkoma produktami Inkosporu - to marka, z którą nasz portal współpracuje jeszcze od czasów istnienia grupy kolarskiej Vitesse Bergamont bikeWorld.pl. Tak naprawdę od tego czasu udało nam się poznać odżywki Inkospor na wylot - to niemiecka firma, która zdecydowanie stawia na bezkompromisową jakość swoich preparatów. Lata doświadczeń z odżywkami Inkosporu sprawiły, że w tym roku produkty niemieckiej marki rekomendujemy w poradniku dotyczącym odżywek i suplementacji w kolarstwie w ogóle. Zwykle mieliśmy jednak do czynienia z typowo energetycznymi preparatami, których jedną z naczelnych funkcji (obok nawodnienia) było dostarczenie dużej dawki energii podczas intensywnych treningów czy zawodów. Tym razem chcemy skupić się na tym, co Inkospor ma do zazoferowania wyłącznie w temacie uzupełnienia utraconych podczas wysiłku minerałów.

Rodzaje napojów

Napoje, o których mowa w perspektywie zastosowań sportowych, zwykle mają swoje ściśle określone funkcje - mamy więc napoje węglowodanowe (tzw. carbo), które są hipertoniczne i mają dostarczyć nam dużą dawkę energii czerpanej zwykle z cukrów (przede wszystkim ze złożonej maltodekstrozy). Mamy też napoje regeneracyjne, stanowiące mieszankę węglowodanów i białek, które będą używane przez nasz organizm do odbudowy tkanki mięśniowej. Wśród płynów stosowanych w sporcie możemy wymienić także napoje hipotoniczne - są to napoje o obniżonej ilości węglowodanów i elektrolitów, przez co są dobrym pomysłem na nawodnienie organizmu przy mniejszych obciążeniach treningowych (tego typu napoje są też mniej obciążające dla organizmu). Na rynku spotykamy też chyba najpopularniejsze izotoniki - jest to bardzo uniwersalny typ napojów funkcjonalnych, znajdziemy w ich składzie więcej elektrolitów i węglowodanów (ale nie tyle, co w napojach węglowodanowych).

 

 

 

 

Mineral Light

Powyższy wstęp posłuży nam, by lepiej zrozumieć istotę tego, co Inkospor chce nam przekazać w napoju Mineral Light - mamy tu do czynienia z napojem hipotonicznym, co sugerować może już człon "Light" w nazwie. Mineral Light ma swoim składzie cukry, ale w pomniejszonej względem innych preparatów ilości - i właśnie z tego powodu może być przydatny podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Jednocześnie w składzie Mineral Light znajdziemy porcję elektrolitów i witamin, które zadbają o gospodarkę elektrolitową naszego organizmu. Sama obecność maltodekstryny w składzie ma też swoje znaczenie we wchłanialności minerałów. W składzie Mineral Light znajdziemy m.in. wapń, magnez, potas, witaminę C, niacynę - wszystko to, co tracimy wraz z procesem pocenia się. Roztwór Mineral Light w jednym bidonie 500 ml dostarczy nam niecałe 60 kalorii - to ponad 2 razy mniej, niż w roztworze napoju węglowodanowego - z tego powodu ten napój może być też po prostu dobrym sposobem na nawadnianie się bez dostarczania organizmowi nadwyżki kalorycznej podczas upałów. Mineral Light dostępny jest w 4 smakach. Z opakowania 330 g możemy sporządzić 10 l napoju (czyli 20 bidonów) - cena 45 zł.

 

 

 

 

Magnez, witaminy, L-Carnityna

Inkospor posiada w swojej ofercie także dużo suplementów diety podawanych w fiolkach, a co jest wyróżnikiem marki na tle konkurencji to fakt stosowania przez niemieckiego producenta naturalnych wyciągów z warzyw, owoców oraz ziół. Przy tym wszystkim Inkospor dba o odpowiednią dawkę minerałów i witamin w swoich suplementach, mając na uwadze fakt optymalnej wchłanialności substancji do organizmu oraz tego, że zbyt duża dawka zdecydowanie nie jest wskazana (bo przecież mamy tu do czynienia z suplementami, które mają stanowić uzupełnienie naszej codziennej diety).

Jednym z najbardziej potrzebnych nam minerałów jest magnez - jest on istotny w prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowego (pomaga zapobiegać tak nielubianym przez kolarzy kurczom mięśni) oraz nerwowego. Inkospor proponuje nam suplement diety w postaci mieszanki magnezu, witamin B6 i B1 oraz cynku. Producent podkreśla przy tym dużą wchłanialność ich preparatu - powszechnie wiadomo, że magnez do organizmu wchłania się ciężko i wiele z preparatów na rynku pomimo dużej dawki tego minerału nie pomagają uporać się z niedoborami magnezu w organizmie. Inkospor 20 fiolek Active Magnesium wycenia na 95 zł.

Chcąc zadbać o swoje zdrowie warto zapoznać się jeszcze z preparatem takim jak Active Multivitamin - ten także podawany jest w formie płynu zamkniętego w fiolce, a w jego składzie znajdziemy bogatą mieszankę takich witamin jak B6, B2, B1, B12, witaminę C oraz E a do tego kwas foliowy, pantotenowy, biotynę oraz cynk, selen. 

Będąc na diecie redukcyjnej wiele z osób sięga również po L-Carnitynę, która ma wspomagać pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także procesy antyoksydacyjne czy pracę serca. W ofercie Inkosporu znajdziecie wiele wariantów pojemności tego suplementu.

Strona producenta: inkospor.pl

Podobne artykuły