Mini-pompki i narzędzia Crank Brothers

Crank Brothers prezentuje wysokiej jakości mini-pompki rowerowe

Drukuj

Tym razem firma znana przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości kół i komponentów wchodzi w produkcję mini-pompek i narzędzi kieszonkowych. Akcesoria Crank Brothers to wysokiej jakości sprzęt. Czym się charakteryzuje?

Pompki
Nie wszyscy wiedzą, że Crank Brothers jeszcze przed produkcją znanych wszystkim kołom, pedałom, kierownicom itd. produkował pompki i narzędzia rowerowe. Obecnie firma zdecydowała się na powrót do korzeni i uzupełnia ofertę o te akcesoria, przydatne w końcu każdemu użytkownikowi dwóch kółek.

Pierwszym modelem pompek dostępnych w ofercie będzie Sterling. Urządzenie służące do szybkiej naprawy defektu wykonane zostało z wytrzymałych materiałów aluminiowych 6061. Sterling umożliwia szybką konwersję (poprzez specjalny przełącznik) na jeden z dwóch poziomów ciśnienia: do 40 psi (duża objętość pompowanego powietrza) oraz 40-100 psi (duże ciśnienie przy małej objętości). Oznacza to, że jedna pompka może z powodzeniem służyć do obsługi MTB i szosy (chociaż użytkownikom szytek takie ciśnienie może wystarczyć jedynie na bezpieczny dojazd do domu). Pompka współpracuje z wentylami Presta i Schrader bez konieczności wymiany końcówki. Warto dodać, że gwarancja na każdy model pompki wynosi 5 lat.

 

 

Zobacz też:

 

 

 


 

Pompki Gem zwracają uwagę nie tylko ciekawym designem, ale również możliwościami


Pompki Sterling dostępne będą w czterech wersjach:
Sterling LG ($50, 173g, model długi 276mm z manometrem),
Sterling SG ($45, 141g, model krótki 198mm z manometrem),
Sterling L ($40, 143g, model długi 250mm),
Sterling S ($35, 116g, model krótki 171mm).

Dodatkowo do modeli Sterling wyprodukowano adapter CO2 pozwalający na korzystanie z naboi. Specjalna gumowa wstawka umożliwia kontrolowanie ciśnienia uwalnianego z naboju za pomocą nacisku palców. Ciekawostką jest również osłona “frost guards” chroniąca przed silnym strumieniem powietrza dmuchanym prosto w palce. Adapter zawiera dwa naboje CO2 (po 16g każdy). Jego cena wynosi $20, a każdy nabój to koszt 3$. Oprócz wersji 16-gramowych adapter współpracuje także z nabojami 12- i 20-gramowymi.

 

 

16-gramowe naboje CO2 umożliwiają szybkie pompowanie poprzez wygodny adapter


Drugim modelem pompek Cranka jest Gem. Charakteryzują się one możliwością uzyskania większego ciśnienia (do 130psi/9bar). Ich końcówka jest wymienna - prosta konwersja pozwala na użytek z wentylami Schrader lub Presta. Ten model został wykonany z materiałów aluminiowo-tytanowych. Dostępna w trzech kolorach pompka Gem możliwa jest do zakupu w dwóch wersjach:

Gem GL ($27, 155g, model długi 205mm),
Gem SG ($22, 128g, model krótki 176mm).

Narzędzia
Kolejnym produktem w ofercie Crank Brothers są kieszonkowe zestawy mini-tools.

Narzędzia z serii "b" charakteryzują się ciekawą, praktyczną funkcją. Zawierają magnetyczną wstawkę, który utrzymuje pożądany klucz w wersji prostopadłej i ułatwia operowanie nim podczas pracy. Mini-toolsy wykonane są z aluminium (obudowa) oraz materiałów plastikowych (gniazdko kluczy). Długość modeli wynosi 25mm, za wyjątkiem wersji b14, której klucze są dłuższe (30mm). Narzędzia dostępne są w trzech wersjach i na nie również Crank udziela pięcioletniej gwarancji.

 

 

 

 

Zestawy narzędziowe Crank Brothers występują w trzech wersjach, w zależności od naszych potrzeb


Podstawowy model b8 ($20, 144g) zawiera klucze imbusowe (2.5, 3, 4, 5, 6), śrubokręt płaski i krzyżakowy oraz torx t-25.

Wersja b14 ($27, 206g) posiada większą liczbę imbusów (1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8), a do zestawu śrubokrętów z b8 dochodzą dwie większe wersje klucza płaskiego i krzyżakowego oraz torx t-10.

Najbogatszy model b17 ($33, 230g) oprócz funkcji b14 zawiera także wyciskacz łańcucha oraz dwa klucze do regulacji szprych.

Fot.: Crank Brothers
Dystrybutor: www.7anna.com.pl