TdP: Etap pod Kocierz zneutralizowany

Sirotti

4. etap tegorocznego Tour de Pologne kończący się podjazdem pod Kocierz został zneutralizowany po wczorajszej, tragicznej śmierci Bjorga Lambrechta (Lotto Soudal), który upadł na trasie i zmarł kilka godzin później.

Początkowo etap z Jaworzna pod Kocierz miał liczyć 173 kilometry i być pierwszym sprawdzianem dla faworytów, a także etapem, na którym koszulka lidera zmieni swojego właściciela. Jednak po wczorajszych tragicznych wydarzeniach i śmierci Bjorga Lambrechta (Lotto Soudal) organizatorzy, a przede wszystkim sami zawodnicy, zdecydowali się nie ścigać, a etap został zneutralizowany i skrócony do jednej rundy w końcówce, co dało 133 kilometry powolnej jazdy w milczeniu.

Jako pierwsi na starcie stanęli koledzy Lambrechta z ekipy Lotto Soudal, w tym Tomasz Marczyński, a peleton uczcił pamięć Belga minutą ciszy. Na 48 kilometrze dzisiejszego etapu, a więc na kilometrze na którym wczoraj upadł Lambrecht, peleton zatrzymał się i oddał hołd zmarłemu koledze. 

Podobnie na mecie - jako pierwsi linię mety minęli kolarze Lotto Soudal z peletonem czekającym za ich plecami. Etap rozegrany był w atmosferze zadumy i w ciszy, bez oprawy, a na trasie ustawili się liczni kibice ze zniczami, flagami, zdjęciami Lambrechta i numerem 143, z którym ścigał się 22-letni Belg.

Po neutralizacji na prowadzeniu nadal znajduje się Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe), a czwarty jest Paweł Franczak (Reprezentacja Polski).

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 9:59:57  
2 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 0:12:00  
3 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 0:14:00  
4 Paweł Franczak (Pol) Poland 0:16:00  
5 Jakub Kaczmarek (Pol) Poland 0:17:00  
6 Danny van Poppel (Ned) Team Jumbo-Visma 0:18:00  
7 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:20:00  
8 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:22:00  
9 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale  
10 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida 0:23:00

pokaż pełną listę

 

 

Podobne artykuły