Póki co, fortuna sprzyja organizatorom. Numerologia dat etapów zimowej edycji Mazovii ułożyła się tak, że nie sposób nie zapamiętać terminu maratonu lub go przegapić. Na zimowe trasy wyruszymy
4 i 18 dnia lutego oraz marca 2018 r. To wtedy przyjdzie Wam rozpocząć najbielszą przygodę w nowym kolarskim sezonie. A gdzie będziecie jeździć? Zaczynacie w Jabłonnie (Chotomów), potem podbijacie Mrozy (Jeruzal), następnie Karczew, a cały cykl zakończycie w Długosiodle.
Komfort mimo wszystko
Pogoda nie zaskoczy organizatora, który od 10 lat zbiera cenne doświadczenia przy organizacji zimowej rywalizacji miłośników MTB. Jak zapewnia, przygotował zaplecze do ścigania nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach:
- wygodne i oddzielne dla pań oraz panów przebieralnie wraz z prysznicami,
- ogrzewane i suche pomieszczenia w szkołach i salach sportowych, gdzie odpoczniecie po trudach maratonu, posilając się ciepłym daniem,
- szatnie dla rowerów.
Trasy zimowych startów będą modyfikowane w zależności od pogody. Jak zapewnia Cezary Zamana:
Jeśli obficie sypnie, poprowadzę je tak, by były w pełni przejezdne i dały zawodnikom maksimum radości z jazdy. Nie wykluczam też takiego scenariusza, w którym osobiście na nartach pobiegnę po zaspach, by tak wywołanym spychem odśnieżyć trasę. Takie rozwiązanie testowałem 4 lata temu w Mrozach.
Zimą się opłaca
Jesień to czas na odpoczynek i regenerację sił. Ale nie może to być czas zbyt długi, gdy Wasza forma spadnie zbyt mocno, to z ponowną wspinaczką na szczyt możecie nie zdążyć na start sezonu. Dlatego końcówka jesieni i przede wszystkim zima służy budowaniu bazy przejechanych kilometrów. Wierzcie lub nie, ale to ta baza właśnie będzie miała decydujący wpływ na wyniki w sezonie zasadniczym. Zasada jest prosta. Więcej treningów przed sezonem oznacza wyższy poziom umiejętności podczas letniego ścigania. Tym bardziej warto sprawdzić poziom przygotowań na zimowych imprezach z cyklu Northtec MTB Zimą.
Jazda po śniegu w naturalnych warunkach to niezastąpiona lekcja kontrolowania poślizgów, które na białym puchu często kończą się tylko niegroźnymi przewrotkami. W sezonie letnim natomiast takie zdarzenia mogą nieść ze sobą zdecydowanie poważniejsze konsekwencje. Prawidłowa i automatyczna reakcja, której wyuczycie się na zimowych maratonach, może oszczędzić Wam kontuzji. Natomiast pozytywnym skutkiem ubocznym aktywności w tym okresie roku jest zaprawienie organizmu i prawdziwe końskie zdrowie.
Motywacja do startu
Na pewno decyzję o starcie pomoże Wam podjąć fakt, że także i tym razem cykl Cezarego Zamany wspierany jest przez firmę Northtec. Podczas każdego maratonu będziecie mogli wygrać ufundowany przez nich rower. Northtec zapewni także serwis rowerowy, pomagając w optymalnym przygotowaniu sprzętu przed startem. Pomocne będą także porady, które Cezary Zamana umieszcza w serwisie YouTube na kanale Zamana Group. Zaglądajcie tam regularnie i śledźcie również stronę internetową Northtec MTB Zimą, aby zawsze być na bieżąco ze wszystkimi nowościami organizatora.
Northtec MTB Zimą, to aż cztery klasyfikacje generalne: klasyfikacja we wszystkich kategoriach wiekowych na wszystkich dystansach, klasyfikacja drużynowa, rodzinna oraz (to nowość) drużynowa dla dzieci na dystansie Hobby. Pamiętajcie, że aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej, należy ukończyć minimum trzy maratony. Ci z Was, którzy wystartują we wszystkich 4 edycjach otrzymają specjalny pamiątkowy medal. Upominek czeka również na tych, którzy wykupią pakiet startowy MAX, uprawniający do udziału w każdym z 4 maratonów - prezentem będzie t-shirt z limitowanej serii.
Warto spróbować zimowego ściągania, dlatego zachęcamy wszystkich do startu w cyklu Northtec MTB Zimą, który organizuje ekipa Zamana Group.
WWW cyklu: zima.zamanagroup.pl
Nie przegap!
Zobaczcie koniecznie wywiad Cezarego Zamany z Walerym Romanowskim, który jest wielokrotnym rekordzistą Guinessa w jeździe na dystansach ultra, ale i regularnym uczestnikiem maratonów Mazovia 24h. Tym razem rozmowa dotyczy wyzwania, które Walerian zrealizował w jednym z najzimniejszych miejsc na naszej planecie - Jakucji oraz tego, jak poradzić sobie z jazdą w tak ekstremalnych warunkach - nie można wymyślić sobie lepszego "przewodnika", jeśli chodzi o zimową jazdę na rowerze: