Trasa Tour de Pologne 2016

Drukuj

Poznaliśmy trasę 73. Tour de Pologne - nasz narodowy tour w tym roku rozpocznie się w Radzyminie, a zakończy tradycyjnie w Krakowie. W tym roku, z racji na Igrzyska Olimpijskie w Rio, wyścig toczyć będzie się od 12 do 18 lipca.

 

 

73. Tour de Pologne rozgrywany będzie pod hasłem "Szlakiem historii". Wyścig organizowany przez Lang Team z Czesławem Langiem na czele rozegra się w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już w terminie 12-18 lipca - to oczywiście spowodowane jest Igrzyskami Olimpijskimi w Rio. 

1. etap: Radzymin - Warszawa

Na start kolarzy czeka 138 km z Radzymina do Warszawy - główną część ścigania w pierwszym dniu stanowić będzie rywalizacja na 13,8 km rundzie w stolicy, na której zawodnicy będą mieli do pokonania dwie hopki: na Agrykoli i ulicy Karowej.

 

 
 

 

2. etap: Tarnowskie Góry - Katowice

Drugi etap to 128 km odcinek z Tarnowskich Gór do Katowic, które to peleton Tour de Pologne zna już doskonale. Podobnie jak pierwszego dnia ściganie zakończą rundy w mieście - tym razem będzie to 5 okrążeń po 14,7 km każde.

 

 
 

 

3. etap: Zawiercie - Nowy Sącz

Trzeciego dnia zmagań zawodnicy wyruszą ze Śląska do Małopolski, a więc na profilu wyścigu zobaczymy pierwsze poważne podjazdy - to właśnie na tym etapie przed rokiem triumfował Maciej Bodnar, a Kamil Zieliński założył koszulkę lidera! Kolarzy w tym dniu czeka dystans aż 240 km, a jedna premia górska I kategorii oraz dwie II kategorii na pewno pozostawią w nogach kolarzy niemałą dawkę zmęczenia.

 
 

 

 

4. etap: Nowy Sącz - Rzeszów

Kolejnego dnia zawodnicy wyruszą z Nowego Sącza, by po 218 km zafiniszować w Rzeszowie. Na profilu trasy czekają kolejne wzniesienia, jednak będą one tylko preludium do tego, co czeka zawodników w kolejnym dniu.

 
 

 

 

5. etap: Wieliczka - Zakopane

Piątego dnia wyścig wkroczy w decydującą fazę - etap z Wieliczki do Zakopanego o długości 225 km i aż 7 premiami górskimi I kategorii wyciągnie na czoło peletonu zawodników, którzy powalczą o triumf w klasyfikacji generalnej wyścigi. Wśród premii górskich doskonale znane zawodnikom i kibicom Tour de Pologne podjazdy pod Głodówkę i Kościelisko.

 
 

 

6. etap: Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska

To co kandydatom do zwycięstwa w generalce nie udało się na mecie w Zakopanym, będzie można nadrobić na etapie ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej - tam również będzie można zadbać o fryzurę, bo profilem królewskiego etapu TdP z powodzeniem można się poczesać. Na trasie tego dnia zawodnicy spotkają kultowe podjazdy narodowego touru - Gliczarów (czyli Ściana Bukowina), Ząb czy Wierch Rusiński.

 
 

 

7. etap: Kraków - Kraków

Na koniec tradycyjnie już jazda indywidualna na czas z metą w pięknym Krakowie - kolarze powalczą o cenne sekundy na krótkiej 25-kilometrowej trasie z metą ulokowaną w Rynku Głównym. 

 
 

 

 

 

 

Oficjalna strona wyścigu: tourdepologne.pl