Romet Factory Team po mocnym sezonie 2019

Grupa fabryczna polskiego producenta skupia łącznie aż 101 zawodniczek i zawodników w swojej drużynie. Jakie największe sukcesy w sezonie 2019 osiągnęła ekipa Romet Factory Team?

Kolarze skupieni w barwach Romet Factory Team startują w dyscyplinach kolarstwa górskiego: maratonach MTB, wyścigach Cross Country Enduro i Downhilu, a także wyścigach szosowych. Niewielki niegdyś team zrzesza obecnie setkę zawodników i strategia ta okazała się być skuteczna na wszystkich frontach. Skupieni w zespole kolarscy pasjonaci włożyli dużo zaangażowania w tegoroczne starty, co zaowocowało bardzo zadowalającymi wynikami.

Wojciech Bączek, manager Romet Factory Team:

Sezon 2019 był bardzo długi i intensywny dla zawodników Romet Factory Team. Starty zaczęliśmy już w styczniu i sezon zimowy to były głownie przełaje, w których testowaliśmy Gravele ROMET. Pierwsze sukcesy i wygrane w 2019 to właśnie CX, zdobyliśmy tam m.in. Mistrzostwo Dolnego Śląska w kat. Junior.

Od kwietnia ruszyła karuzela wyścigowa zarówno w Maratonach MTB i zawodach XC, jak i na Szosie. Przez 7 miesięcy startowaliśmy w każdy weekend, a były i takie weekendy, gdzie tych startów było kilka i przy tak licznej grupie mogliśmy obstawić zdecydowaną większość wyścigów w Polsce. Byliśmy widoczni w takich cyklach, jak Bike Maraton, Bike Atelier MTB Maraton, Kaczmarek Electric MTB, Puchar Strefy MTB Sudety, VIA Dolny Śląsk.

 
 

Drużyna Romet Factory Team wystartowała w 132 wyścigach, zaliczając 1050 „osobo-startów”, z których niemal co trzeci zakończył się występem w TOP 3 – kolarze Rometa osiągnęli taki rezultat w tym roku 350 razy. Do dekoracji zawodnicy w czarno-czerwonych barwach stanęli w sumie blisko 500 razy.

Nie sposób nie wymienić innych ważnych osiągnięć – na koncie zespołu znalazło się 6 medali rangi Mistrzostw Polski oraz sukces drużynowy: srebro wywalczone przez polskie kolarki w VII Światowych Igrzyskach Wojskowych (CISM Military World Games) w chińskim Wuhan. Startowała tam Edyta Jasińska, czołowa polska zawodniczka torowa, nosząca w tym sezonie barwy Romet Factory Team.

Do najważniejszych osiągnięć drużynowych należy wygranie jednej z klasyfikacji generalnych największego cyklu maratonów MTB w Polsce, czyli Bike Maratonu. Naszym łupem padła klasyfikacja Muszkieterów, a w klasyfikacji Drużyn Sportowych zajęliśmy 2. miejsce. Kolejnym sukcesem Teamu było wygranie klasyfikacji drużynowej na Pucharze Strefy MTB Sudety, której trasy uchodzą za jedne z najtrudniejszych w Polsce i podobnie jak w Bike Maratonie ścigała się tam cała czołówka zawodników z Polski. Nasz team szosowy również może pochwalić się sporym sukcesami, jako jedyni staliśmy na podium dwóch dystansów w cyklu VIA Dolny Śląsk. Na dystansie FUN zajmujemy 2. miejsce, a na PRO trzecie w klasyfikacjach generalnych.

Świetne osiągnięcia drużyn nie byłyby tak dobre, gdyby nie indywidualne wyniki naszych zawodników. We wszystkich cyklach wyścigowych nasi zawodnicy byli dekorowani 44 razy w klasyfikacjach generalnych i udało się nam wygrać 6 takich generalek. Doskonale radziliśmy sobie podczas różnych etapówek MTB i wystartowaliśmy w pięciu takich wyścigach, gdzie 10-krotnie wychodziliśmy w końcowych dekoracjach generalnych (dwie wygrane na Bike Adventure, nasze drużyny zajmowały również dwukrotnie drugie miejsca w Beskidy MTB Trophy oraz Ochotnica 4 Towers). 

Możemy się również pochwalić sporymi sukcesami na arenie międzynarodowej oraz w imprezach rangi mistrzowskiej. 

- mówi Wojciech Bączek.

 
 

W sezonie 2020, do którego rozpoczęły się już intensywne przygotowania, drużyna Romet Factory Team zamierza kontynuować współpracę z ponad setką kolarzy, wspierając dotychczasowych zawodników oraz nawiązując współpracę z nowymi, obiecującymi nazwiskami. Kolejny raz zobaczymy barwy teamu w wyścigach kolarstwa górskiego i szosowych. Planowana liczba startów jest jeszcze większa, niż w minionym sezonie, a zakładana liczba startów wzrośnie z tegorocznego 1050 na nawet 1200. Cel zawodników jest jasny - maksymalnie częsta obecność na podium, co będzie efektem silnego zaangażowania w treningi i pracę zarówno indywidualną, jak i zespołową.

 

 
 

 

 

Najważniejsze osiągnięcia teamu w 2019:

  • - Edyta Jasińska - drużynowe srebro repezentacji Polski podczas 7th CISM World Games (Wojskowe Igrzyska Sportowe);
  • ​- Edyta Jasińska - złoty medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych - Wojsko;
  • Marek Barczewski - srebrny medal w Mistrzostwach Europy w Duathlonie - Târgu Mures ETU Duathlon European Championships na dystansie Sprint 
  • - Marek Barczewski - brązowy medal w Mistrzostwach Polski Duathlon ChampionMan Duathlon Czempiń na dystansie sprint;
  • Klaudia Petters - złoty medal w Mistrzostwach Polski Duathlon kat. U23 oraz brązowy medal Elita Kobiet - ChampionMan Duathlon Czempiń na dystansie średnim;
  • Klaudia Petters - złoty medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Amatorów kat. K20;
  • Tomasz Kołogryw - srebrny medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych  - Policja;
  • ​- Tomasz Kołogryw - złoty medal Mistrzostw Polski MTB Policji pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji;
  • Tomasz Kominek - brązowy medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych  - Straż Pożarna.  

 

Podobne artykuły