Riese & Müller jest niemieckim producentem elektrycznych rowerów użytkowych. Wyróżnia się ciekawym designem oraz wysoką praktycznością swoich rowerów.

Historia firmy założonej w 1993 roku przez Markusa Riese i Heiko Müllera jest interesująca, bowiem zaczęła się od produkcji nakładek ogrzewających na uszy. Produkt miał służyć jako wygodna alternatywa dla czapki pod kask, służąca do zapewnienia komfortu termicznego uszom podczas jazdy w chłodne dni. Pierwszym stricte rowerowym produktem ich autorstwa był składak na kołach 18”. Firma stale rozwijała się i powiększała swoją ofertę, pozostała jednak wierna tym samym segmentom rynku od początku. Mowa o rowerach użytkowych, do commutingu, przewożenia większych ładunków, dzieci, psów i innych zadań specjalnych ,,dnia codziennego”

Obecnie oferta firmy zawiera bardzo stylowe i zwyczajnie ładne rowery elektryczne z większości kategorii rowerów użytkowych. Znajdziemy wśród nich rowery: miejskie, wycieczkowe, cargo różnego typu, górskie oraz pedeleki. Rowery elektryczne Riese & Müller powstają i są składane u tajwańskich podwykonawców. Cały proces produkcyjny odbywa się więc poza siedzibą firmy, która zlokalizowana jest w niemieckim Darmstadt. 

Produkty marki Riese & Müller znajdziesz w sklepach

Produkty marki Riese & Müller w katalogu rowerowym