Kielce Bike-Expo 2019 - co warto zobaczyć?

Przedstawiamy najważniejsze punkty programu Kielce Bike-Expo 2019 (19-21.09).

Na stoisku Fuji czekają najciekawsze kąski kolekcji 2019 - m.in. sporo graveli i e-bików. Michał Kuczyński

Za niecałe dwa tygodnie odbędą się targi Bike-Expo, przygotowaliśmy więc mały przewodnik po najciekawszych wydarzeniach i atrakcjach, które zostały przygotowane dla uczestników i zwiedzających.

Kieleckie targi Bike-Expo to cykliczna impreza, która każdego roku jest spotkaniem branży rowerowej i miłośników jednośladów. W 2019 impreza odbywa się po raz dziesiąty. W dniach od 19 do 21 września Kielce zamienią się w rowerową stolicę Polski. Jak zawsze, pierwsze dwa dni przeznaczone są na biznesowe rozmowy i konferencje z udziałem przedstawicieli rowerowych producentów, dystrybutorów i sklepów rowerowych, natomiast ostatni dzień, to okazja dla pozostałych widzów do odwiedzenia Bike-Expo i zobaczenia, co nowego w branży oraz skorzystania z atrakcji, które dla odwiedzających przygotowano. 

Przejrzeliśmy program targów oraz listę wystawców i przygotowaliśmy dla Was spis najciekawszych wydarzeń w których można wziąć udział oraz marek, których produkty można będzie zobaczyć. Podzieliliśmy je na dwie grupy: dla rowerzystów i dla branżowców. 

 
 

 

Bike-Expo 2019 dla rowerzystów

Podstawowym punktem podczas targów jest zawsze zwiedzanie wystawowych hal i poznawanie oraz dotykanie nowych kolekcji rowerów oraz akcesoriów. Lista marek, których produkty można zobaczyć jest oczywiście długa, a wśród nich znajdziemy zarówno te bardziej, jak i mniej znane brandy. W tym roku w Kielcach zobaczymy rowery m.in.: Merida, Whyte, Corratec, Mondraker, Cervelo, Focus, KTM. Wśród wyposażenia rowerzysty będzie można podziwiać kolekcję odzieży, kasków, obuwia i akcesoriów od czołowych producentów, m.in.: Assos, 100%, X-Bionic, Uvex, Rudy Project, POC, Northwave, Giro. Poza nimi, spotkamy wiele innych, spośród około dwustu, prezentujących się na Bike-Expo firm. 

Testy rowerów elektrycznych to również interesujący punkt programu. Przez 3 dni targów dostępna będzie otwarta strefa testowa. Bezpłatna strefa testowania jednośladów elektrycznych zostanie zlokalizowana w jednej z hal wystawienniczych. Przygotowany będzie specjalny tor na którym każdy chętny będzie mógł w praktyce sprawdzić, jak jeździ się e-bike’iem oraz czym rower ze wspomaganiem różni się od klasycznego jednośladu. Oprócz samych testów, będzie tam można również zaczerpnąć wiedzy na temat rowerów elektrycznych. Obecni na miejscu eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. 

Bike Atelier MTB Maraton, czyli wyścigi MTB po wymagających trasach w okolicy Kielc oraz towarzyszące mu wyścigi dla dzieci na terenie targów. Z pewnością wyścig zgromadzi, co najmniej, kilkuset uczestników i będzie barwnym wydarzeniem w którym warto wziąć udział. Impreza odbędzie się w ostatni dzień Bike-Expo, 21.09. Zapisy będą przyjmowane do godziny 10.30, a start odbędzie się o 11.30. Rywalizacja w Bike Atelier MTB Maratonie odbywać się będzie na 3 dystansach: PRO, Hobby i Family. Towarzyszące wyścigi dziecięce (KIDO) rozgrywane będą w dwóch kategoriach 7-8 i 9-11 lat, odbęda się w godzinach 10.00-11.00. 

 

 

Bike-Expo 2019 dla branżowców

Z punktu widzenia biznesowego, kieleckie targi to każdego roku doskonały moment na spotkanie się przedstawicieli marek z właścicielami i pracownikami sklepów rowerowych. To podstawowa funkcja i cel Bike-Expo, które jednak są uzupełnione o ciekawy program dodatkowych wydarzeń, które warto wpisać sobie w kalendarz.

Akademia Bike-Expo, to cykl spotkań i szkoleń w trakcie których zostanie przekazana spora porcja wiedzy na istotne branżowe tematy. Zarówno te sprzętowe, jak i dotyczące sprzedaży, obsługi klienta, czy też marketingu. Program zakłada sporo zagadnień tyczących się rowerów elektrycznych, silników i baterii, ale najciekawsze wydają się być szkolenia biznesowe. Poprowadzi je Jan Kubica, dyplomowany coach, mentor i szkoleniowiec. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który od 30 lat z powodzeniem prowadzi własną sprzedaż i doradztwo biznesowe. Poruszy on wiele ciekawych kwestii, jak m.in.: gdzie jest firma, jak długo działa, jakich klientów przyciąga, jakie ma są jej największe problemy, jaki ma personel, czym jest dla sprzedawcy jego praca, co chciałby zmienić? Bogaty program Akademii Bike-Expo zakłada spotkania w czwartek i piątek od 13.00 do 18.00. 

 

 
 

 

 

Seminarium dotyczące Tajwańskiego Przemysłu Rowerowego, to jedno z wielu ciekawych spotkań, które odbędzie się na targach Bike-Expo. Organizowane przez TAITRA seminarium rozpocznie się 20.09 o godzinie 11:00. Pierwszym poruszonym tematem będzie „Tajwańska branża rowerowa i targi Taipei Cycle – Tajwan jako światowy hub rowerowy”. Następnie Polskie Stowarzyszenie Rowerowe przedstawi najważniejsze zagadnienia dotyczące polskiego rynku. To spotkanie wydaje się interesujące choćby dlatego, że Tajwan jest wielkim producentem rowerów i wytwórcą ram dla wielu czołowych rowerowych marek. 

Warto samodzielnie spojrzeć do programu i przejrzeć, jakie inne ciekawe spotkania są w nim zawarte, my tylko wskazujemy, co - z naszego punktu widzenia - wydaje się godne uwagi. 

Strona internetowa wydarzenia: www.targikielce.pl

Podobne artykuły