Dahon 2011

Drukuj

Uniwersalności rowerów składanych ciężko zaprzeczyć, szczególnie tych, które nazywają się Dahon. Ten najpopularniejszy na świecie producent rowerów tego typu zaprezentował dwa nowe modele, które odnajdziemy w roku modelowym 2011.

Rowery składane nie tylko zajmują mało miejsca w naszym domu. Ich zalety są znacznie szersze - bardzo łatwo je przewieźć w komunikacji miejskiej, schować w szatni, w windzie, czy też pod biurkiem w pracy. Ponadto dają możliwość bardzo łatwego łączenia różnych środków transportu - najpierw możemy jechać na rowerze, następnie komunikacją miejską, po czym ponownie przenieść się na rower. Składany rower przydaje się także w razie niepewnej pogody, gdy przykładowo jadąc do pracy deszcz nas ominie, ale wracając nie chcielibyśmy moknąć, wystarczy poświęcić kilkadziesiąt sekund na złożenie swojego roweru i udać się do autobusu, czy też pociągu. Wszystkie te zalety sprawiają, że to idealne rozwiązanie do miasta.

W gamie modeli amerykańskiego Dahona na rok 2011 pojawiły się dwa nowe modele - Vector X27 oraz Matrix.

Vector X27, będący następcą modelu Speed Pro TT, jest sportową propozycją firmy. Wyposażony w hydroformowaną, aluminiową ramę, a także 20-calowe koła z właściwie szosowymi oponami, rower ten wykazuje się bardzo małą masą - jedynie 10,20 kg. Vector wyposażony został w SRAMowski napęd Dual-Drive, czyli połączenie 9-biegowej kasety wraz z 3-biegową piastą i w ten sposób oferuje aż 27 przełożeń. Warto wspomnieć, że pomimo niskiej masy, maksymalna masa użytkownika wynosi aż 105 kg. Cena wyniesie 6390 zł, a więc sporo, jednak nabywając ten rower mamy pewność, że otrzymujemy dopracowany i bezpieczny produkt, do czego w przypadku Dahona zdążyliśmy się przyzwyczaić.
 


Matrix, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się być wcale składanym rowerem dzięki technologii Lock Jaw, łączy w sobie cechy roweru miejskiego i górskiego na kołach 26". Rower ten oferuje 24 biegi, aluminiową ramę dostępną w trzech rozmiarach, a także amortyzator z blokadą, który z pewnością podniesie komfort podróżowania. W wyposażeniu odnajdziemy także tarczowe hamulce Avid'a oraz opony Schwalbe Big Apple. Masa roweru wyniesie 14,8 kg, maksymalne obciążenie będzie identyczne jak w przypadku Vectora, wyniesie więc 105 kg. Matrix kosztować będzie 3390zł.

 

 


Przy okazji należy wspomnieć, że polski dystrybutor rowerów Dahon, wraz z nowym rokiem, uruchamia swój własny sklep internetowy. Od tej pory zakupów będziemy mogli dokonywać nie tylko w warszawskim sklepie Dahon, czy też w sklepach współpracujących, ale także na stronie www.sklep.dahon.pl.

Info: www.dahon.com
Dystrbyutor: www.dahon.pl