Nowy wyścigowy kask Uvex Rise Pro Mips

Poznaj nowy model wyścigowego kasku dedykowanego na szosę oraz do XC – Uvex Rise Pro Mips.

Drukuj

Podczas niedawno zakończonego Tour de France swoją premierę miał nowy wyścigowy kask Uvex Rise Pro Mips, który mogliśmy oglądać na głowach kolarzy grupy Intermarché-Circus-Wanty. Poznajcie ten interesujący, uniwersalny model na szosę!

Uvex jest niemieckim producentem kasków, okularów, gogli i innych akcesoriów ochronnych do różnych dyscyplin sportowych. Bez dwóch zdań jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych firm zapewniających nam bezpieczeństwo, której zapewne nikomu szerzej przedstawiać nie trzeba.

 

 

Nas oczywiście najbardziej interesuje rowerowa oferta Uvex’a, a w niej pojawił się akurat bardzo ciekawy model, którego konstrukcja jest wynikiem ścisłej współpracy niemieckiego producenta ze sponsorowaną przez niego WorldTourową drużyną kolarską Intermarché-Circus-Wanty. Mowa oczywiście o tytułowym Rise Pro Mips, choć warto pamiętać, że w kolekcji jest też kilka innych pozycji podporządkowanych wyczynowym osiągom – na szosie, w XC, na maratonach MTB, czy wyścigach gravelowych. 

 
 

 

Uvex Rise Pro Mips

Nowy kask w ofercie niemieckiej marki to model o uniwersalnej konstrukcji, który ma w sobie łączyć lekkość, aerodynamikę, komfort oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Został wykonany w technologii Multi-Inmould i – co nie jest oczywiste w dzisiejszych czasach – jest produkowany w Niemczech! Kształt skorupy został opracowany pod kątem dobrych właściwości aerodynamicznych, choć przede wszystkim jest to model uniwersalny. Dość lekki, bowiem ważący około 270 gramów w rozmiarze M, a do tego zapowiadany jako bezpieczny, wygodny i dobrze wentylowany. 

 

O cyrkulację powietrza dba w nim 11 otworów wentylacyjnych, natomiast komfort noszenia gwarantuje regulacja głębokości i obwodu. Wygodę mają też zapewniać szybkoschnące wkładki wewnętrzne, które po jeździe można bez obaw prać. Nowością są rozdzielacze pasków bocznych w kształcie litery Y, które mają poprawiać układanie się pasków i lepsze ich przyleganie, natomiast sama klamra podbródkowa to klasyczna lekka sprzączka z tworzywa sztucznego.

 
 

 

Niemniej ważne jest oczywiście bezpieczeństwo, o które dba najlżejszy patent MIPSa, czyli MIPS Air. To rozwiązanie typowo wyczynowe, które ani nie podnosi wyraźnie masy kasku, ani nie wpływa negatywnie na wentylację. Przy tym nadal działa tak, jak wszystkie rozwiązania firmy MIPS, czyli zmniejsza negatywne skutki działania sił rotacyjnych podczas upadku. 

 
 

 

Na koniec warto jeszcze dodać, że Uvex Rise Pro Mips jest kaskiem unisex i dostępne są dwa rozmiary – 52-56 cm i 56-59 cm. W przednich otworach znajdują się też specjalne antypoślizgowe wstawki z gumy, które mają za zadanie utrzymywać nam okulary, gdy zechcemy je ściągnąć i przewozić w otworach kasku. Poza tym można wybierać spośród 4 wariantów kolorystycznych. Atrakcyjnie – jak na poziom technologiczny i zastosowane rozwiązania – prezentuje się też cena, która wynosi 219,95 Euro.  

 
 

 

Pozostałe wyścigowe kaski Uvex

Oferta niemieckiej marki dedykowana do ścigania ma też kilka innych ciekawych propozycji. Wśród nich bardziej budżetową propozycją uniwersalnego kasku do ścigania jest Uvex Rise CC. Jest to bardziej okrojona wersja opisywanego powyżej modelu, która może jednak spokojnie wystarczyć dla rekreacyjnego amatora / sportowca nie oczekującego maksymalnego zaawansowania w każdym obszarze, czy detalu. Tu cena jest wyraźnie niższa i wynosi 139,95 Euro.

 
 

 

Z kolei dla osób, które jeżdżą dużo w terenie płaskim i lubią prędkość ciekawym modelem jest Uvex Race 9 o maksymalnie aerodynamicznej skorupie. Ten model kosztuje 289,95 Euro i jest typowym modelem szosowego kasku aero wybieranym na płaskie i pagórkowate wyścigi, podczas których osiągane są wysokie prędkości. Warto pamiętać, że w ofercie jest też typowy kask do jazdy na czas i triathlonu – Uvex Race 8 (329,95 Euro).

 

Strona polskiego dystrybutora: uvex.com.pl