Nowe uniwersalne okulary rowerowe: Rudy Project Deltabeat

Poznaj nowy model uniwersalnych okularów Rudy Project Deltabeat (2022).

Drukuj
Rudy Project Deltabeat Rudy Project

Nowy model Rudy Project Deltabeat to uniwersalne okulary rowerowe, które powinny pasować wielu pasjonatom kolarstwa. Nadają się na szosę, MTB i do codziennej oraz rekreacyjnej jazdy. Poznajemy je bliżej.

Dobre okulary rowerowe to podstawowe wyposażenie każdego świadomego rowerzysty. Zaawansowana optyka poprawia nam widzenie za sprawą lepszego kontrastu i wyostrzenia, a do tego odpowiednia szkła pozwalają reagować na zmieniające się warunki oświetleniowe. Mówiąc prościej - okulary rowerowe dają nam możliwość lepiej widzieć dokąd i po czym jedziemy. Poza tym chronią nasz wzrok przed mechanicznymi uszkodzeniami. Wreszcie fajnie wyglądają i stanowią stylowe wykończenie kolarskiego stroju. 

 
 

 

Jeżeli chodzi o kaski i okulary, włoska marka Rudy Project jest jednym z czołowych producentów na świecie. Specjalizuje się w produktach do ochrony głowy i wzroku. Tworzy doskonałe rzeczy, a dodatkowo ma bogatą i świetnie wyglądającą kolekcję. Marki zresztą nikomu przedstawiać nie trzeba. Produkty Rudego regularnie widzimy na głowach najlepszych kolarzy świata, a poza tym często spotkacie je ,,w terenie”, u innych rowerzystów, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych marek wśród kolarzy i riderów. 

 

 

Uniwersalne okulary Deltabeat

W kolekcji włoskiej marki pojawił się ciekawy model Deltabeat, który ma uniwersalny kształt i budowę oraz cechy pasujące do wszelkich typów kolarskiej aktywności. Rudy Project dedykuje je na szosę, MTB, jak i do jazdy codziennej, a ponadto śmiało można ich używać do biegania oraz innych outdoorowych sportów. 

 

 

Ciekawą cechą jest fakt, że wykonano je w technologii Rilsan Clear, gdzie aż 45% kompozytu tworzącego oprawki pochodzi z olejów roślinnych! Bio-konstrukcja modelu Deltabeat ma doskonały design, są to okulary o średniej wielkości szkłach oraz budowie mającej pasować do większości głów. Elastyczne zauszniki z łatwością rozszerzają swój rozstaw i same dopasowują się do kształtu czaszki swojego właściciela. Z kolei regulowany nosek pozwala indywidualnie dopasować ich leżenie na nosie. Z istotnych kwestii warto jeszcze wymienić bogatą wentylację, na którą składają się otwory między oprawkami a szkłem oraz dodatkowe kanały wentylacyjne u dołu szkieł. To z pewnością będzie zapewniało dobrą ochronę przeciwko parowaniu. Całość jest też lekka, bowiem nowe okulary Rudy Project ważą tylko 31 gramów

 

 

Imponująco wygląda też ilość dostępnych wersji. Oprawki występują w aż 9 kolorach, a do tego możemy wybierać spośród 5 wersji szkieł ImpactX Photochromic 2 oraz 6 wersji szkieł RP Optics. Soczewki ImpactX Photochromic mają przepuszczalność światła 62% ->13% i oczywiście automatycznie dostosowują poziom ściemnienia do warunków oświetleniowych. Różnicą pomiędzy pięcioma wspomnianymi wersjami jest ich barwa wstępna, a konkretne przeznaczenie danej opcji jest objaśnione na stronie producenta. Podobna zasada tyczy się soczewek ImpactX, które dodatkowo mają efektownie wyglądającą lustrzaną powłokę.

 

Strona producenta: www.rudyproject.com