Ekologiczne pakowanie rowerów Cannondale

Cannondale od teraz będzie wysyłał swoje rowery w pełni recyklowanych, wolnych od plastiku opakowaniach

Cannondale

Lubimy informować o takich trendach - Cannondale wprowadził właśnie nową politykę wysyłania rowerów, która bazuje na ekologicznych opakowaniach. To nie tylko dobra informacja dla środowiska, ale także dla... sprzedawców współpracujących z amerykańską firmą.

Cannondale ogłosił, że od teraz wysyłać będzie swoje rowery w opakowaniach, które podlegają 100-procentowemu recyklingowi i są całkowicie wolne od plastiku. Skutkiem ubocznym powyższej poliytki będzie też fakt, że Amerykanie swoje rowery będą musieli wysyłać w znacznym stopniu już zmontowane, co znacząco ułatwi pracę sprzedawcom roweróc Cannondale'a - będą oni mieli po prostu mniej pracy przy składaniu rowerów. 

Zdecydowanie podoba nam się ten trend - wiemy, że o ile rower sam w sobie jest skrajnie ekologicznym wynalazkiem, to już sposób pakowania rowerów znacząco można poprawić. Rowery zwykle pakowane są w spore ilości folii, różnego rodzaju piankowych protektorów, itp. Cannondale postanowił diametralnie zerwać z produkcją śmieci, związanych z pakowaniem rowerów - od teraz rowery Amerykanów wysyłane będą w opakowaniach całkowicie tekturowych, a kropką nad i będzie zamykanie paczek taśmą ryżową. 

 

 

 

 

Póki co Cannondale wysyłać będzie w ten skrajnie ekologiczny sposób rowery montowane w zakładzie w Oldenzaal w Holandii. Po wdrożeniu zmiany w Europie producent przeniesie swoje doświadczenia także w inne regiony świata. Jednocześnie producent podkreśla, że rowery pakowane w nowy sposób będą jeszcze lepiej chronione - nowe opakowania bazują na zabezpieczających taśmach ochronnych oraz na tekturowych elementach, które będą trzymać rower w ryzach, aby nie przemieszczał się wewnątrz opakowania. Producent podkreśla też, że rowery wysyłane w ekologicznych paczkach są już w 95% zmontowane.

Producent: www.cannondalebikes.pl

Podobne artykuły