Overfly - rowery elektryczne dla każdego

Poznajemy nową markę Overfly - producenta rowerów elektrycznych oferującego szeroką gamę hybrydowych jednośladów.

Drukuj
Overfly

Overfly jest polskim producentem rowerów elektrycznych, którego misją jest pokazanie ludziom, że rower elektryczny to świetny sposób na środek codziennej komunikacji. Przyglądamy się stosunkowo świeżej na rodzimym rynku marce.

Historia marki jest interesująca, albowiem Overfly nie wywodzi się bezpośrednio ze świata rowerów, tak jak ma to miejsce w przypadku większości firm tworzących elektryczne jednoślady. W tym wypadku historia zaczęła się całkowicie od drugiej strony. Firma, która posiada 25-letnie doświadczenie w serwisowaniu elektronarzędzi, zdecydowała się na produkcję rowerów elektrycznych. 

 

 
Fitness bike Overfly Rapid
 

 

Najważniejsza jest bateria!

Powyższe słowa są często powtarzane przez ekspertów z Overfly. Ich zdaniem o wysokiej klasie e-bike’ów decydują właśnie baterie. Zważywszy, że większość jednośladów w ich kolekcji to rowery stricte użytkowe, ciężko się z tym nie zgodzić. Niezawodność, zasięg oraz duża żywotność procentują w tej klasie rowerów. Coś w tym jest… w końcu bez prądu rower elektryczny traci absolutnie wszystkie ze swych zalet. Dlatego firma z Raszyna baterie do swoich hybryd konstruuje samodzielnie na własnej automatycznej linii produkcyjnej. Do ich produkcji używa ogniw sprawdzonych producentów - takich jak Samsung, LG, czy Panasonic. Dodatkowo warto wspomnieć, że niezależnie od modelu i jego przeznaczenia minimalna pojemność baterii w rowerach Overfly to 10.4 Ah. 

 

 

Co w katalogu?

Oferta jest szeroka i zawiera wspomagane rowery z kilku segmentów. W katalogu dominują maszyny typowo użytkowe - miejskie i trekkingowe, ale Overfly ma też w ofercie inne ciekawe modele - rower składany, MTB oraz szybkiego fitness bike’a. Cechą rozpoznawczą całej kolekcji są atrakcyjne ceny, dostosowane poziomem do polskiego średnio-zamożnego klienta. Cenyo rowerów Overfly zaczynają się od 3998 zł, a najdroższy model na rok 2020 kosztuje 8598 zł. Za stosunkowo niewielką kwotę można więc poczuć wszystkie zalety elektryków - jazdę bez wysiłku i zmęczenia, większy zasięg każdej wyprawy czy możliwość skupienia się na towarzystwie i widokach. W końcu nie każdy kupuje rower w celach sportowych.

 

 

 

Przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo

Mając na uwadze, że większość potencjalnych użytkowników rowerów Overfly to osoby początkujące i średniozaawansowane, producent buduje swoje rowery tak, aby gwarantowały wygodę i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Standardowo spotkamy tutaj dość zrelaksowaną pozycję na rowerze, która gwarantuje wygodną i niewymagającą pochylania sylwetkę. Poza tym, większość hybryd Overfly zostało wyposażonych w szerokie opony, które dodają pewności podczas skręcania oraz zapewniają stabilność w trakcie jazdy przez wertepy i gorszej jakości drogi. 

Silniki i wyświetlacze

Chcąc zaoferować jak najlepszą cenę kompletnego roweru, Overfly stosuje sprawdzone, atrakcyjne cenowo jednostki pochodzące od azjatyckich producentów: Bafang, Aikema, Shengyi, czy Bewo. Wszystkie z nich oferują pięciostopniowe wspomaganie. Zasilanie - jak już wspominaliśmy - pochodzi z akumulatorów produkcji Overfly, a każdy rower w kolekcji został wyposażony w wyświetlacz LCD dla ułatwienia obsługi wspomagania. Dzięki niemu użytkownik na bieżąco może kontrolować stopień naładowania baterii, tryb wspomagania w jakim się porusza, a także korzystać z podstawowych funkcji licznika rowerowego. Warto też dodać, że w większości modeli zastosowane akumulatory pozwalają osiągać zasięg rzędu 50-80 km, natomiast w wielu z nich istnieje też dodatkowa opcja dokupienia akumulatora o większej pojemności, który zwiększa liczbę kilometrów możliwą do pokonania na jednym ładowaniu. 

 
 

 

Serwis na miejscu

Overfly podkreśla też, że dużą zaletą polskiej produkcji jest własny serwis. W razie jakichkolwiek problemów ze sprzętem firma dysponuje wykwalifikowanym zespołem, który doskonale zna rowery Overfly i gwarantuje skrócenie czasu naprawy do minimum

Ofertę rowerów Overfly można sprawdzić na stronie producenta: overflybike.pl