Co nowego wśród rowerów SKL Skilledbike 2020

Sprawdź wybrane modele rowerów SKL Skilledbike z kolekcji na rok 2020.

Drukuj

Polska marka SKL Skilledbike to producent skupiający się rynku rowerów użytkowych i rekreacyjno-sportowych, choć w ich rozbudowanej kolekcji znajdziemy też bardziej zaawansowane konstrukcje. Co konkretnie ma dla nas SKL na sezon 2020?

SKL Skilledbike jest marką znajdującą się w fazie prężnego rozwoju. Wyrazem tego jest coraz szersza kolekcja, która obejmuje nie tylko rowery podstawowe, ale również bardziej zaawansowane maszyny jak: szosówki, gravele, rowery elektryczne, czy karbonowe hardtaile XC. Jednocześnie rowery SKL stają się coraz bardziej popularne i coraz szerzej rozpoznawalne na rynku. Choć z pewnością wielu z Was słyszy o nich po raz pierwszy, my rokrocznie spotykamy się z nimi na branżowych targach i uważamy, że w wielu segmentach - choćby podstawowych rowerów MTB, rowerów miejskich i trekkingowych oraz dziecięcych - firma ma sporo ciekawych modeli w ofercie.  

Rowery Skilledbike powstają w małopolskim Podegrodziu, miejscowości leżącej nieopodal Nowego Sącza. W rzeczywistości marka SKL Skilledbike to efekt biznesowej współpracy Polaków i Włochów. W ubiegłym roku mieliśmy okazję sprawdzić ich podstawowy model roweru MTB gotowego na amatorskie ściganie w XC i maratonach - TEST: SKL SKILLEDBIKE HERO AIR S.710 (2019). Tym razem przeglądamy ich kolekcję na 2020 rok i wybieramy z niej kilka interesujących jednośladów, które prezentujemy poniżej.

SKL Focarini Carbon S.902

 

 

Wyścigowy hardtail do XC i maratonu oparty został o karbonową ramę, która dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Toczy się na dużych, 29-calowych kołach Miche XM45. Ma powietrzny amortyzator Rock Shox Recon RL o skoku 100 mm, którego kontrolę w warunkach wyścigowych zapewnia blokada skoku sterowana z manetki na kierownicy. Wyposażony jest w napęd 1x11 będący mieszanką osprzętu Shimano SLX i XT. Za hamowanie odpowiadają w nim hydrauliczne tarczówki Shimano MT201. Karbo stanowi dobrą propozycję do rozpoczęcia przygody z wyścigami kolarstwa górskiego i stanowić będzie dobrą bazę do rozbudowy roweru w przyszłości. Cena modelu S.902 to 8999 zł, a wg producenta kompletny rower waży 10,3 kg. 

SKL Hero S.803

 

 

Zostajemy przy kategorii rowerów górskich o sportowej geometrii typu XC / maraton. Model Hero jest budżetowym hardtailem MTB, który pozwala rozpocząć amatorską jazdę w terenie. Jego bardziej rozbudowaną wersję testowaliśmy w ubiegłym roku - link do testu znajdziecie powyżej. Natomiast Hero S.803 to opcja tańsza, wyposażona w bardziej budżetowy osprzęt. Sercem roweru jest aluminiowa rama z wewnętrznym prowadzeniem linek. Hero toczy się na kołach w rozmiarze 29” i posiada amortyzator o skoku 100 mm z blokadą na kierownicy. Jak przystało na rower w teren, ma hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT200. Napęd w systemie 3x9 oparto tutaj na komponentach Shimano Alivio i Altus. Tak wyposażony sprzęt dostępny jest w 3 rozmiarach i kosztuje 2399 zł.

SKL Nitro S.707

 

 

Model Nitro to kolejny hardtail MTB w kolekcji Skilledbike, który ma geometrię XC / maraton. Ten model toczy się jednak na mniejszych kołach - konkretnie 27,5 cala. Poza tym ma aluminiową ramę, amortyzator ze skokiem 100 mm z blokadą na kierownicy, a także hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT200. Wyposażono go w napęd 3x9 będący kombinacją grup Shimano - głównie Alivio i Altus. Dostępne są dwa rozmiary ramy, a Nitro jest też nieco tańszy, niż podobnie wyposażony Hero i kosztuje 2299 zł. 

SKL Grav S.941

 

 

Kolejnym rowerem, który zwraca na siebie uwagę w kolekcji 2020 jest szutrowy SKL Grav S.941. Na frameset składa się aluminiowa rama i karbonowy widelec. Rower zestrojono na grupie napędowej Sram Apex, która działa w systemie 1x11. Do zestawu dopasowano mechaniczne hamulce tarczowe. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne - czerwona i ciemnoszara, a Grav oferowany jest w 4 rozmiarach ramy. Cena gravela od SKL to 7699 zł. 

SKL Miami S.759

 

 

Zmieniamy teren i zastosowanie roweru. Miejski SKL Miami to atrakcyjny cenowo, stylowo wyglądający rower do commutingu. Aluminiowa rama ma maksymalnie obniżony przekrok, który ułatwia wchodzenie na rower oraz schodzenie z niego. Komfort jazdy gwarantuje wyprostowana pozycja, stalowy widelec, duże 28-calowe koła oraz miękkie siodło. Rower posiada 3-biegową piastę planetarną Shimano Nexus. Choć ma dość podstawowe wyposażenie, przemawia za nim fakt, że do spokojnej miejskiej jazdy jest absolutnie wystarczający i gotowy - ma błotniki i bagażnik, oświetlenie. Oferowany jest w atrakcyjnej cenie wynoszącej 1280 zł, dostępny w jednym rozmiarze ramy oraz dwóch opcjach kolorystycznych - szarej i czarnej. 

SKL Raptor Disc S.713

 

 

Oferta SKL jest bogata w segmencie rowerów dziecięcych i młodzieżowych. My prezentujemy model Raptor - rower górski na kołach 24”. Oparto go aluminiową ramę i amortyzowany widelec. Ma napęd 3x7, opony z terenowym bieżnikiem oraz mechaniczne hamulce tarczowe. Mały góral od SKL dostępny jest w jednym rozmiarze ramy i aż czterech wersjach kolorystycznych: morelowej, niebieskiej, żółtej oraz czarno-pomarańczowej. Raptor kosztuje 1315 zł. 

Więcej modeli znajdziecie na stronie producenta: www.skilledbike.pl