Polskie rowery Northtec na 2020

Sprawdź najciekawsze modele rowerów Northtec z kolekcji na rok 2020.

Northtec jest polską marką specjalizującą się w budowaniu rowerów rekreacyjnych i sportowych, które wyróżniają się na rynku atrakcyjnym stosunkiem jakości i wyposażenia do ceny. Sprawdzamy, co ciekawego firma przygotowała w kolekcji na rok 2020.

Na rynku jest wiele firm, które nie są znane z pierwszych stron branżowych portali i czasopism, bo zwyczajnie są mniejszymi graczami, niż liderzy wśród producentów rowerów. Takie marki potrafią jednak bardzo pozytywnie zaskakiwać - choćby atrakcyjną ceną rowerów, czy designem, który trafia do szerokiej grupy rekreacyjnych odbiorców. Jedną z takich marek jest polski Northtec - producent, który od lat znany jest z oferty skrojonej dla użytkowników rekreacyjnych, commutingowych, turystyczno-wycieczkowych oraz amatorów ścigania się w maratonach MTB. Sprzęt Northteca to solidne konstrukcje, które po bliższej inspekcji wykazują bardzo atrakcyjny stosunek poziomu wyposażenia do oferowanej ceny. Przy okazji ramy ich rowerów również czerpią garściami z aktualnych technologicznych trendów. W praktyce oznacza to, że kupując Northteca z określonego poziomu cenowego  spodziewać się możemy wyraźnie lepszego osprzętu, niż u droższej konkurencji. Może właśnie dlatego jednośladów tej marki spotykamy na trasach coraz więcej. Zobaczmy, co ciekawego kryje ich aktualna kolekcja. Specjalnie dla Was wytypowaliśmy kilka rowerów z różnych kategorii. Warto jeszcze na wstępie dodać, że większość jednośladów polskiego producenta oferowanych jest w kilku opcjach - ta sama rama zostaje ubrana w komponenty z różnych poziomów cenowych. Warto mieć to na uwadze. My prezentujemy po jednej, subiektywnie wybranej wersji. 

Northtec Cayon XT

 

 

Cayon to typowy hardtail MTB na kołach 29” należący do segmentu rowerów XC/maraton. Jednym słowem sprzęt, który sprawdzi się podczas terenowych treningów i wycieczek oraz do rozpoczęcia przygody ze ściganiem się w zawodach MTB. Cayona oparto o dopracowaną aluminiową ramę. Jej rury są hydroformowane, co pozwala odchudzić konstrukcję i odpowiednio ją usztywnić. Wszystko po to, aby rower prowadził się precyzyjnie oraz był szybki. Przy okazji zastosowano tu szereg dodatkowych, ale ważnych zabiegów - przewody i linki ukryto wewnątrz ramy, główka jest oczywiście taperowana, a zacisk hamulca mocowany jest w systemie post mount. Cayon ma wyważoną sportową geometrię, a jego terenowe zdolności poprawiać ma solidne wyposażenie. Na pokładzie jest powietrzny amortyzator Suntour Raidon XC RL-32 AIR 100 mm z blokadą skoku sterowaną manetką na kierownicy. Znajdziemy tu także mocne hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Deore. Wrażenie robi też pozostałe wyposażenie - Northteca ubrano w pełną grupę Shimano Deore XT M8100, czyli wariant 1x12! Zadbano też o detale - np. felgi sygnowane logotypem producenta mają 22 mm szerokości, to bardzo przyzwoita wartość, która każe traktować Cayona jako rower zbudowany z dbałością o szczegóły. Model dostępny jest w 3 rozmiarach ramy: 17, 19 i 21 cali, a jego cena to 4999 zł.  

Northtec Viking DB DR

 

 

Nieco bardziej rekreacyjnym góralem w kolekcji jest Viking. Jego aluminiowa rama ma prostszą konstrukcję oraz odrobinę bardziej skierowaną w stronę rekreacji geometrię. Dzięki temu będzie mniej dynamiczny w prowadzeniu, ale jednocześnie bardziej stabilny i bezpieczny dla osób początkujących. Viking również ma koła 29”, a sprawne poruszanie się w terenie zapewnia amortyzator Suntour XCM o skoku 100 mm, hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT200 oraz napęd 3x9 będący mieszanką Shimano Alivio i Deore. Rozmiarówka zawiera 3 opcje wielkości ramy: 17, 19 oraz 21 cali. Cena Vikinga w tej wersji wynosi 2399 zł. 

Northtec Sowelo DB DA

 

 

Polski producent nie zapomina o kobietach i dla nich dedykuje specjalny model roweru MTB. Sowelo jest góralem na dużych, 29-calowych kołach, którego bazą jest aluminiowa rama o przystosowanej do żeńskiej anatomii konstrukcji. W oczy rzuca się obniżona górna rura oraz odmienny design. Poza tym znajdziemy tu też damskie siodło. Skrót DB oznacza w kolekcji Northteca obecność hamulców tarczowych - w Sowelo DB DA konkretnie jest to wariant hydrauliczny Shimano MT200. Poza tym na pokładzie jest napęd w systemie 3x9 oparty o mieszankę komponentów Shimano Altus i Deore, a także amortyzator Suntour XCM o skoku 100 mm. Co ciekawe, ten model również występuje w rozmiarach od 17 do 21 cali, co oznacza, że to ciekawa oferta dla wysokich rowerzystek. Z kolei minimalny wzrost, który pozwoli dosiąść Sowelo to 165 cm. Model kosztuje 2399 zł. 

Northtec Gravity SLX

 

 

Modele Gravity są sportowymi rowerami MTB na kołach 27,5”, które można traktować jako odpowiedniki górali z linii twentyninerów Cayon. To również zaawansowane aluminiowe konstrukcje (hydroformowane rury, wewnętrzne prowadzenie linek oraz taperowana główka), tyle że oferowane na mniejszych kołach - odznaczają się niższą masą oraz większą zwrotnością w terenie, na rzecz mniejszej stabilności, z której znane są maszyny na kołach 29”. My prezentujemy wersję SLX, która w cenie 4399 zł została ubrana w kompletną grupę Shimano SLX M7100. Mamy więc bardzo dobry napęd w systemie 1x12, który uzupełniono o hydrauliczne tarczówki Shimano Deore. Powietrzny amortyzator Suntour Raidon o skoku 100 mm jest zwieńczeniem dobrego poziomu wyposażenia tego modelu. Dostępne są dwa rozmiary - 17 i 19 cali. 

Northtec Halcyon 27,5

 

 

Halcyon jest podstawowym rowerem górskim na kołach 27,5 cala. Oparto go o rekreacyjną aluminiową ramę, którą ubrano w przyzwoity, aczkolwiek podstawowy osprzęt. Mimo, że to budżetowy model, znajdziemy tu hydrauliczne tarczówki oraz amortyzator o skoku 100 mm Suntour XCM. Napęd to system 3x8 oparty o komponenty Acera pomieszane z tańszymi podzespołami Shimano. Sprzęt dostępny jest w szerokiej rozmiarówce: 15, 17, 19 i 21 cali, a oferowany jest za 1999 zł. 

 

(czytaj dalej)