Komponenty i akcesoria PRO: nowości 2019

Chociaż marka PRO ma już w kolarskim świecie ugruntowaną pozycję, to nie ustaje w rozszerzaniu swojej oferty i doskonaleniu produktów, z których tworzenia słynie. Na sezon 2019 PRO przygotowało kilka ciekawych nowości, które zaciekawią nie tylko wyczynowych kolarzy.

W zasadzie trudno się dziwić tak dużej ekspansji i popularności PRO na rowerowym rynku. Mając wsparcie marki Shimano, PRO może korzystać z nieprzebranych zasobów zarówno finansowych, jak i ogromnego doświadczenia inżynierów i dostępu do feedbacku sponsorowanych zawodników. Przekłada się to na łatwość opracowywania i testowania nowych technologii, a takżę ogromny potencjał marketingowy. W końcu nie każdy producent komponentów i części zamiennych może pochwalić się obecnością w praktycznie wszystkich klasach wyścigów kolarskich i to na najwyższym, światowym poziomie.

Oferta PRO to praktycznie kompletna oferta dla rowerzysty zainteresowanego dowolną dyscypliną. W katalogu firmy znajdziemy zarówno komponenty rowerowe, takie jak mostki, kierownice, siodła, koła, jak i akcesoria przydatne podczas serwisu roweru i jego transportu. Wszystkie wyróżniają się bardzo dobrą jakością i dopracowaną funkcjonalnością.

Nowe siodła żelowe

Nowe modele siodełek żelowych PRO składają się na wyjątkowo kompleksową ofertę, a wręcz system umożliwiający każdemu rowerzyście dobranie siodła idealnego do jego oczekiwań, stylu jazdy, a także ograniczeń. PRO przekonuje, że innych właściwości siodła oczekują osoby ścigające się na szosie i MTB, inne są też możliwości osób o dużej mobilności i odpowiednim przygotowaniu fizycznym do sportu, a inne w przypadku rowerzystów o mniejszym rozciągnięciu. W ofercie PRO znajdą się propozycje siodeł dla każdego, uwzględniających poza oczywistymi faktami takimi jak rozstaw kości kulszowych, także powyższe zmienne. W połączeniu z fachową wiedzą sprzedawców autoryzowanych przez PRO powinno to umożliwić każdemu osiągnięcie maksimum satysfakcji z jazdy na rowerze.

Siodła z serii Falcon to propozycja dla kolarzy szosowych, którzy oczekują niskiej wagi siodła i jego jak najlepszego dopasowania, które przełoży się na komfort podczas długich tras, intensywnych treningów i wyścigów. Topowy model Falcon AF w wersji z prętami wykonanymi z włókna węglowego waży zaledwie 180 gramów, a przy tym dalej oferuje m.in. podnoszącą komfort warstwę wyściełająca z pianki EVA. Dostępnych jest kilka szerokości dopasowanych do różnego rozstawy kości kulszowych, a także wybór pomiędzy prętami karbonowymi, a metalowymi. Siodło Falcon w wersji bez anatomicznego wycięcia w środkowej części ma bardziej zabudowaną konstukcję i jest tylko minimalnie cięższe (184 gramów w wariancie karbonowym).

 
 

 

Kolejną propozycją dla kolarzy szosowych są siodła Turnix. Podobnie jak w przypadku modelu Falcon możemy tu liczyć na wariant AF z wycięciem i Falcon z zabudowaną konstrukcją. Dostępne są różne szerokości, a także wybór prętów karbonowych i wykonanych z metalu. Podobnie jak model Falcon, także Turnix wyposażono w zintegrowane mocowanie do akcesoriów PRO.

Warto podkreślić, że topowe modele siodeł PRO Falcon, Turnix, jak i Griffon dostępne są także w specjalnie przeprojektowanych wariantach damskich, dopasowanych do kobiecej budowy. 

 

 

 

Nowością przeznaczoną dla fanów kolarstwa górskiego w wydaniu e-bike jest seria PRO Volture. Siodełka do jazdy elektrykami poza utwardzanymi drogami mają bardziej wytrzymałą konstrukcję i grubszą warstwę wyściełającą, podnoszącą komfort jazdy nawet na bardzo sztywnych rowerach XC. Topowy model Volture waży 235 gramów w wariancie z prętami cr-mo i podstawą wzmocnioną włóknem węglowym. W modelu tym możemy liczyć na dodatkową warstwę wyściełającą z pochłaniającej wibracje pianki EVA, a także zintegrowane mocowanie akcesoriów.

Sztyca regulowana PRO Koryak

Ciągle bardzo ważną nowością w ofercie PRO jest sztyca regulowana Koryak. Sztyce regulowane szturmem podbiły serca fanów kolarstwa górskiego w praktycznie każdej dyscyplinie. Dzisiaj są obowiązkowym elementem wyposażenia nie tylko rowerów trail i enduro, ale także coraz częściej oglądamy je w maszynach zawodników XC. 

Propozycja marki PRO wykorzystuje bezpieczną i trwałą konstrukcję zamkniętej komory powietrznej. Sztyca oferowana jest wraz z dedykowaną manetką z wewnętrznym lub zewnętrznym prowadzeniem linki. Przewidziano warianty typowo trailowe o skoku 170, 150 lub 120 mm, a także propozycję dla rowerów XC, a nawet segmentu gravel. Jest nią sztyca o skoku 70 mm i średnicy 27.2 milimetra. Wszystkie sztyce PRO pozwalają na płynną regulację wysokości siodełka, a także oferują innowacyjne, jednośrubowe mocowanie siodła ułatwiające jego montaż i wyregulowanie właściwej pozycji. Sztyce o większym skoku oferowane są w średnicah 31,6, a także 30,9 mm.

 
 

 

Bikepacking na całego

Kolejną nowością idącą z duchem czasu są bikepackingowe torby z serii PRO Discover. To ciekawe rozwiązania umożliwiające zamianę praktycznie dowolnego typu roweru w maszynę wyprawową o dużej ładowności. PRO przygotowało kompleksową ofertę toreb, kpozwalających na pełne uzbrojenie roweru. W skład zestawu wchodzą min. torba na kierownicę, torba na górną rurę ramy, torba mocowana wewnątrz głównego trójkąta ramy i niezwykle praktyczna duża torba mocowana na sztycy. Wszystkie torby wykonano z wodoodpornego materiału i wyposażono w uniwersalne mocowania - w przypadku torby na górną rurę ramy możemy wybierać, czy wolimy montaż przy pomocy uniwersalnych rzepów, czy przy wykorzystaniu mocowania na dwie śruby (często spotykanego w rowerach gravel). 

 
 

 

Torby z serii Discover wyposażono też w odblaskowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa, a także szereg dodatków podnoszacych funkcjonalność, takich jak np. paski mocujące do elementów wyposażenia, które chcemy mieć pod ręką.

 

 

 

Kierownice szosowe

Nowością z najwyższej półki są kierownice szosowe serii PRO Vibe Superlight. To kierownice szosowe projektowane z myślą o jak najniższej wadze, a zarazem sztywności i ergonomii oczekiwanych przez najbardziej doświadczonych zawodowców. Ofertę serii Vibe otwiera kierownica Aero Superlight wykonana z włókna węglowego. Łączy ona ergonomię z właściwościami aerodynamicznymi. Aero Superlight jest w pełni kompatybilna z elektroniką Di2, a także wyposażona w warstwę materiału Innegra poprawiającego odporność na uderzenia.  Dostępne są szerokości od 38 do 42 cm w standardzie 31,8 mm. Reach kierownicy wynosi 80 milimetrów.

 
 

 

PRO Vibe Carbon Superlight to propozycja o tradycyjnym kształcie utrzymująca właściwości takie jak sztywność i komfort modelu Aero Superlight. Dzięki większemu obwodowi górnego chwytu udało się uzyskać więcej komfortu i pewniejsze trzymanie kierownicy, bez zmiany standardu mocowania 31,8mm. Kierownica dostępna jest w szerokości 40, 42 i 44 cm. Reach wynosi 80 mm, drop 130 - tak samo jak w modelu Aero.

W ofercie PRO Vibe znajdziemy też dwie kolejne kierownicy karbonowe, a także model aluminiowy. Ten ostatni może pochwalić się najbardziej rozbudowaną ofertą jeśli chodzi o dostępne warianty szerokości - od 38 do 44 cm. 

 

 
 

 

 
 

 

 

Były torby bikepackingowe, były kierownice... więc nie mogło zabraknąć wsród nowości PRO także kokpitów skrojonych właśnie z myślą o rowerach szutrowych. Miłośnicy jazdy z barankiem po bezdrożach mogą wybierać pomiędzy dwoma wariantami kierownic Discover - mowa o kierownicy Medium Flare oraz Big Flare. Główna różnica to oczywiście stopień wygięcia na zewnątrz dolnych partii baranka, a więc najbardziej charakterystycznej cechy kierownic szutrowych, która pozwala poprawić stabilnośc prowadzenia roweru w dolnym chwycie podczas jazdy poza asfaltami (nawet w momencie dociążenia roweru bagażem). Kierownice te wykonano z aluminium AL-6066 i kompatybilne są z systemami Di2. Model Medium dostępny jest w wariantach szerokości 40, 42 i 44 cm (waga dla 42 cm to 270 g), natomiast wariant Big Flare z aż 30-stopniowym rozgięciem baranka dostępny jest w wariantach szerokości 42 cm i 44 cm (waga dla 42 cm to 280 g).

Strona producenta: www.pro-bikegear.com

Podobne artykuły