Okulary rowerowe KOO - wyścigowy rodowód

Drukuj

Okulary rowerowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego kolarza. Zapewniają bezpieczeństwo, poprawiają widoczność, a przy tym są wyjątkowo istotnym elementem... stylówy. Przyjrzeliśmy się produktom ciekawej włoskiej firmy KOO.

 

Przyznamy szczerze, że odwiedzenie strony internetowej firmy KOO jest co najmniej równie tajemnicze, jak jej nazwa. Bardzo minimalistyczny design i skupienie się przede wszystkim na jakości swoich produktów, które mają łączyć najwyższej klasy materiały i doskonały projekt. Do tego całość procesu projektowania, jak i produkcji mają odbywać się we Włoszech. Jeśli dodamy do tego, że marka została stworzona w 2016 roku przez legendarnego producenta kasków (firma KASK) odpowiedzialnego za produkty dla takich sportowych legend jak Team Sky, a twarzą marki jest sam Alberto Contador, to mamy receptę na naprawdę high-endowy kolarski produkt.

 

Zobacz też:

 

Sprawa wydaje się prosta. KOO ma w ofercie dwa modele okularów: Open Cube i Open. Obydwa dostępne są w milionie (no dobra, tak naprawdę dwunastu) wariantach kolorystycznych, a dodatkowo producent do każdego oferuje wymienne soczewki, noski i tym podobne akcesoria. Co więcej, jeden i drugi model są mocno zbliżone koncepcją konstrukcji, a różni je przede wszystkim dół ramek. Co chyba najważniejsze w przypadku okularów to soczewki - KOO absolutnie nie idzie tutaj na skróty, sięgając po szkła stworzone przez firmę Zeiss - markę, która w produkcji soczewek uchodzi za wzór. W ten sposób okulary KOO mają oferować najwyższą jakość i ponadczasowy styl, który nie da się ukryć jest mocno zbieżny z filozofią stylistyczną kasków firmy Kask.

 

 

 

Podstawowy model okularów to KOO Open Cube. Minimalistyczny design łączy się z kilkoma ciekawymi patentami, z których najważniejszym są zauszniki składane na zasadzie obrotowej osi. Dzięki temu okulary po złożeniu zajmują szczególnie mało miejsca, całość jest też bardziej odporna na uszkodzenia (i łapanie luzów po czasie).

 

 

 

 

Wraz z okularami Open Cube otrzymujemy soczewkę przyciemnianą oraz przezroczystą, które są dodatkowo wentylowane dla poprawy obiegu powietrza i zminimalizowania efektu parowania. Soczewki stworzone zostały przez wspomnianą na wstępie firmę Zeiss i mają gwarantować doskonałą ochronę oraz widoczność w każdych warunkach pogodowych. Okulary posiadają także wymienny, elastyczny nosek, który wyjątkowo łatwo dopasować do twarzy. Dostępne są dwa rozmiary (S i M) w dwóch "fitach" - europejskim (większym) i azjatyckim, dostosowanym do mniejszych twarzy. 

 

 
 

 

Tak jak wspominaliśmy na początku, okulary Open Cube dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, z których każdy obejmuje innego koloru ramki (mogą być też dwukolorowe) oraz same szkła.  Cena tego modelu wynosi 859 złotych.

 

 
 

 

 

Okulary KOO Open to model wykonany w modnej konwencji pełnej ramki. Podobnie jak w przypadku Open Cube, także tutaj mamy do dyspozycji wymienne szkła oraz noski. Innowacyjny system składania zauszników na zasadzie obrotowej pozwala też na wyjątkowo precyzyjne dopasowanie okularów do twarzy. Dla jeszcze większego komfortu istnieje również możliwość ustawiania nosków w jednej z dwóch pozycji, oraz modyfikowania pozycji szkieł. Wszystkie te cechy razem oferują niespotykany wręcz poziom personalizacji ustawień okularów, które mogą w końcu pasować tak, jakby zostały stworzone dla pojedynczego kolarza.

Cena modelu KOO Open wynosi 859 złotych.

Dystrybutor: www.pinarello.pl

Fanpage Facebook: KASK PL