Nowy trenażer CycleOps Hammer

Firma CycleOps zaprezentowała nowy model trenażera, wyposażonego m.in. w miernik mocy opierający się na technologiach znanych z produktów PowerTap - z tego powodu CycleOps Hammer zainteresować powinien wszystkich zawodników ceniących dokładne pomiary treningowe oraz miłośników jazdy wirtualnej na takich platformach jak chociażby popularny Zwift czy VirtualTraining.

 

 

Jedną z najważniejszych cech trenażera Hammer jest jego konstrukcja - rower montujemy do niego bezpośrednio, tzn. bez tylnego koła. Napęd bezpośredni "Direct Drive", eliminuje kontakt opony z rolką, dzięki czemu jest zdolny do odzwierciedlenia każdego treningu wykonanego w warunkach naturalnych - począwszy od spokojnej jazdy grupowej, poprzez długie pozjady, po sztywne ścianki do 20% nachylenia. Eliminuje też rzecz jasna problem zużywającej się opony. Przy tym wszystkim zachowana zostaje płynność pracy, a duże i ciężkie koło zamachowe (9,07 kg) daje nam poczucie naturalnej jazdy po szosie. Opór regulujemy za pomocą systemu elektromagnetycznego, zapewniającego duży zakres zmiany oporu i jego bardzo dokładne ustawienie oraz szybką reakcję. W charakterystykę tego modelu wpisana jest cicha praca - maksymalnie 64 decybeli to naprawdę dobry wynik. Dodatkowo Hammer wyposażony jest w uniwersalną oś, która daje swobodę wyboru pomiędzy rowerem ze sztywną osią (142/148 mm) lub zaciskiem QR.

 

 
 

 

Hammer wyposażony jest w miernik mocy działający w technologii znanej z urządzeń PowerTap. Zintegrowano w nim system transmisji w dwóch technologiach ANT+ FE-C i Bluetooth 4.0. Trenażer kompatybilny jest z szerokim wachlarzem urządzeń i aplikacji do jazdy wirtualnej w tym CycleOps VirtualTraining, Zwift, TrainerRoad i innych. 

 

 

 

 

Trenażer Hammer opiera się na mocnej i stabilnej konstrukcji - posiada rozkładane nogi oraz zintegrowaną podstawkę, dzięki czemu zajmuje on mniej miejsca podczas przechowywania i transportu. Wśród ważnych informacji warto wymienić jeszcze wbudowany system chłodzenia i fakt, że aktualizacja oprogramowania trenażera dokonuje się bezprzewodowo za pośrednictwem Bluetooth 4.0. Bębenek to znana i najbardziej powszechna konstrukcja znana z kaset Shimano (od 8 do 11-rzędowych).

 

 

 

Dystrybucja: www.makra-sport.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły