Pomiar mocy w zębatkach - PowerTap C1

Po udanym debiucie pedałów PowerTap P1, Amerykanie zaprezentowali kolejny nowy miernik mocy. Tym razem jest to nowy system wbudowany w przednie zębatki - PowerTap C1.

Założenia amerykańskiej firmy PowerTap były takie, aby dostarczyć swoim klientom możliwie najszerszą gamę mierników mocy o udowodnionej dokładności i stabilności systemów. Dzięki temu klient sam może zdecydować, w której części roweru chce zamontować miernik. Tarcze PowerTap C1 są już dostępne na rynku i tym sposobem PowerTap jest jedyną marką, oferującą swoim klientom trzy lokalizacje miernika mocy w rowerze: tylna piasta, pedały i przednie zębatki. 
Tarcze PowerTap C1 są kompatybilne z pięcioramiennymi systemami korb na śruby 110 BCD (tabela kompatybilności dostępna na stronie producenta lub dystrybutora: tutaj).

 
 

 

Tarcze są dostępne w trzech wariantach ilości zębów: 53/39, 52/36 i 50/36. PowerTap C1 działają jednocześnie w dwóch systemach łączności - Bluetooth Smart i ANT+, zasilane są jedną baterią CR2032, której czas pracy przewidziany jest na 200 godzin. Aktualizacja oprogramowania odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem łącza Bluetooth Smart i oprogramowania PowerTap Mobile (na środowisko IOS - dostępne bezpłatnie na iTunes AppStore). 

 

 

 

Moc jest mierzona poprzez 5 tensometrów znajdujących się w czujniku pomiędzy mocowaniem tarcz, a śrubami korb. Tarcze PowerTap C1 to najtańszy miernik mocy w segmencie oferujący funkcję pomiaru mocy z prawej i lewej nogi. C1 zbiera całkowitą moc, a przy funkcji balansu wykorzystuje algorytm podobny do tych, znanych z innych mierników mocy np. Quark.

Same zębatki opatrzone są logiem producenta wysokiej klasy podzespołów FSA. W przypadku zużycia zębatek można je będzie wymienić. Producent zaleca wymianę z jednoczesną kalibracją, co ma gwarantować dokładność wskazań miernika mocy. 

 

 

Produkt ten został uhonorowany nagrodą na tegorocznych targach Eurobike za innowacyjność, fachowość, oraz stosunek ceny do jakości wykonania, co mogliście zobaczyć śledząc naszą fotogalerię z Eurobike Awards: Fotogaleria Eurobike Awards 2015. Więcej o nagrodzie przeczytacie na stronie Eurobike'a: tutaj.

Cena: 3149,00 zł
Dystrybutor: www.makra-sport.pl

Podobne artykuły