Lynskey UrBANskey

Drukuj

Amerykański producent tytanowych ram, firma Lynskey, wprowadziła do swojej oferty nową ramę typu "commuter", o czysto użytkowym charakterze.

Historia Lynskey bezpośrednio łączy się z legendarną marką Litespeed, która stworzona została przez tą samą osobę, a właściwie osoby - rodzinę Lynskey z ojcem Billem na czele. Założony w 1986 roku Litespeed w krótkim czasie osiągnął spory sukces dostarczając swoje tytanowe ramy dla zawodowych kolarzy z najwyższej półki, takich jak Lance Armstrong, czy też Greg Lemond, którzy używali ich podczas wyścigów po przemalowaniu na barwy oficjalnego sponsora. W roku 1996, tuż po śmierci ojca, rodzina Lynskey zdecydowała się sprzedać swoją firmę, by po 10 latach założyć nową działalność, tym razem z rodzinnym nazwiskiem w nazwie. Fabryka Lynskey zlokalizowana jest w mieście Chattanooga, znajdującym się w stanie Tennessee, a w ofercie tej marki odnajdziemy szeroki wybór ram wykonanych z najwyższej jakości tytanu, stosowanego w przemyśle zbrojeniowym.

 

UrBANskey to najnowsza propozycja marki, która przeznaczona jest dla użytkowników szukających roweru, który sprawdzi się jako narzędzie do komunikacji. Ma być to więc rower uniwersalny, który głównie użytkowany będzie na drogach asfaltowych, ale właścicielowi czasem może zdarzyć się jazda przez szutrową drogę. By spełnić te wymagania Lynskey zdecydował się na wykorzystanie konstrukcji przełajowej, która dostosowana została do wymogów roweru typu "commuter" poprzez zmianę sposobu prowadzenia pancerzy na szosowy oraz zainstalowanie mocowań do błotników i bagażnika.

 
 

Rama powstaje z tytanu 3Al/2.5V, a klienci do wyboru będą mieli klasyczne wykończenie surowego metalu lub też indywidualnie uzgodnione malowanie. W ramie, po zamontowaniu błotników, znalazło się miejsce na opony o szerokości do 33 mm, dzięki rurom łańcuchowym wygiętym w kształt litery S. Producent zdecydował się na użycie stożkowatej rury sterowej widelca, a także rur, których przekrój zmienia się w kształt kwadratu, co gwarantować ma większą sztywność. Ciekawostką jest system wymiennych tylnych haków, który pozwala na zmianę systemu tylnej osi z klasycznego rozwiązania na oś sztywną.

UrBANskey dostępny będzie jako sama rama, w cenie 2995 USD ( jak na razie od tej kwoty obowiązuje 20% obniżka) lub jako jeden z trzech kopletnych rowerów, skonfigurowanych z grupą Ultegra 6800, Rival22 lub Force22, których ceny zaczynają się od 4335 USD.

Info: www.lynskeyperformance.com