Answer 2013

Prezentacja oferty Answer na sezon 2013

Firma Answer znana jest ze stylowej odzieży i wysokiej jakości komponentów przeznaczonych zarówno do XC jak i dyscyplin grawitacyjnych. Co znajdziemy w ofercie na sezon 2013?

Czym jest Answer
Marka powstała we wczesnych latach 80. jako odpowiedź na zapotrzebowanie coraz większej rzeszy użytkowników na stylowe ubrania i wytrzymałe komponenty do dyscyplin grawitacyjnych. Początkowe sukcesy były liczne, nie uchroniły jednak firmy przed stagnacją w latach 90. Od kilku lat Answer przeżywa rozkwit i znów cieszy się powodzeniem wśród licznych miłośników DH, FR, AM czy XC. Produkty marką cieszą się wysoką jakością wykonania oraz charakterystyczną stylistyką, która przypadła już do gustu wielu miłośnikom dwóch kółek. Z jej komponentów i odzieży korzystają również gwiazdy światowej sceny DH czy FR. Warto również dodać, że Answer produkuje ubrania i kaski przeznaczone do użytku motocyklowego (głównie motocross).
 

Komponentów Answer używa team DSR Author wspierany przez firmę Velo


Komponenty
W ofercie kierownic MTB znajdziemy nową odsłonę popularnej linii ProTaper™.

Wersja oznaczona symbolem 780 DH (269zł) mówi o długości kierownicy oraz jej zjazdowym przeznaczeniu. Cechą charakterystyczną tego modelu jest bardzo wysoka wytrzymałość osiągana dzięki opatentowanej technologi ProTaper™. Kierownicę wykonano z aluminium 7050. Co ciekawe, na końcach tego modelu znajdziemy wyraźne oznaczenie dające możliwość stopniowego skrócenia kierownicy. Przyda się to szczególnie osobom o bardziej filigranowej budowie niż czołowi zawodnicy DH ze światowej półki. Dla formalności warto dodać, że gięcie w górę wynosi w tym modelu 4°, a w tył 8°. Waga ProTaper™ 780 DH wynosi 335g.

 

 

ProTaper™ 780 DH


Modelem dedykowanym do użytku All-mountain/Enduro jest z kolei ProTaper™ 720 AM (269zł). Kierownica jest nieco lżejsza od modelu zjazdowego (315g) i charakteryzuje się identycznym gięciem. 720-milimetrowa szerokość umożliwia pełną kontrolę na trudnych szlakach górskich. Podobnie jak w poprzednim modelu można ją skrócić, ale w tym przypadku nie wydaje się to konieczne.

(czytaj dalej)