Wywiady z faworytami 83. Mistrzostw Polski CX

Sprawdź, co przed wyścigiem o koszulkę przełajowego Mistrza Polski 2020 powiedzieli nam faworyci wyścigu elity mężczyzn.

Bartosz Mikler i Marek Konwa Archiwum Bartosza Miklera

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, które startują dziś w Szczekocinach, zapowiadają się jako doskonałe widowisko błotnego ścigania. Sprawdziliśmy przedstartowe nastroje faworytów!

Kolarstwo przełajowe stanowi esencję ścigania się na rowerach. Jest krótko, dynamicznie, a stawka lubi tasować się z rundy na rundy. Dodatkowo, jako widzowie, wszystko możemy oglądać ,,na żywo” sprawnie przemieszczając się po całej arenie zmagań. Jeśli więc wśród postanowień noworocznych macie zaplanowane obejrzenie z bliska jakiegoś wyścigu, to najbliższy weekend jest doskonałą okazję, aby prawilnie je spełnić. 

Już za kilka dni w Szczekocinach (województwo Śląskie) będziemy świadkami arcy-ciekawych pojedynków we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy i zawodniczki będą bowiem rywalizować o tytuły Mistrzów i Mistrzyń Polski w kolarstwie przełajowym. Jeśli planujecie kibicowanie w imprezie, warto zerknąć do regulaminu na stronie pzkol.pl. Znajdziecie w nim godzinowy plan imprezy.

 

 

 

Aby nieco rozpalić ogień przedstartowych spekulacji, przeprowadziliśmy trzy interesujące rozmowy z faworytami męskiego wyścigu elity. Na kilka pytań odpowiedzieli nam obrońca tytułu Marek Konwa, jego główny rywal Bartosz Mikler oraz jeden z pretendentów do włączenia się w walkę o wygraną - Patryk Stosz. Linki do poszczególnych rozmów znajdziecie poniżej:

Linki do poszczególnych rozmów znajdziecie poniżej:

 

Poza trójką będącą gościem naszych rozmów, warto mieć na oku również: Patryka Kosteckiego, Adama Żubera oraz weterana przełajów Mariusza Gila. A może zdarzy się niespodzianka i w walkę włączy się ktoś jeszcze? Zapowiadają się błotniste warunki, trasa należy do trudnych, można więc spodziewać się pięknej walki. 

 

Zobacz też:

 

 

 

Podobne artykuły