MTBCrossMaraton w Daleszycach

Specialized Wsół Sport MtbCrossMaraton #1 (21.04.2013, Daleszyce)

W Daleszycach rozegrana została pierwsza tegoroczna edycja z serii MTBCross Maraton. Na wymagającej trasie w Górach Świętokrzyskich najszybsi okazali się Radosław Rękawek (Kross Racing Team) i Anna Sadowska (Murapol Twomark Grupa PM Specialized).<br />

Na starcie inauguracyjnej edycji pojawiło się ponad 500 uczestników, w tym także Marek Galiński, obecnie pełniący funkcję trenera rosyjskiej kadry narodowej MTB. Uczestnicy wyścigu rywalizowali na trudnej trasie z wymagającymi podjazdami, odcinkami bruku, błotem i szutrami oraz singletrackami.

Na dystansie Master, liczącym 71 kilometrów, bezapelacyjnie najlepszy Galiński, który uzyskał czas 3.09:39, jednak najbardziej doświadczony polski kolarz MTB zdecydował się na start poza konkurencją, dając walczyć innym kolarzom o najwyższe miejsca. Ostatecznie pierwsze miejsce Open zajął Radosław Ręawek (Kross Racing Team), który o cztery i pół minuty wyprzedził Mariusza Marszałka (Sante-BSA Tour) i o dziesięć minut drugiego z kolarzy Sante-BSA Tour, Michała Ziółka. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Anna Sadowska (Murapol Twomark Grupa PM Specialized), druga była jej klubowa koleżanka, Katarzyna Galewicz. Podium na dystansie 71 kilometrów uzupełniła Krystyna Żyzyńska (mybike.pl).

Maciej Jeziorski (Warszawski Klub Kolarski) triumfował na dystansie Fan (42km). Kolarz WKK wyprzedził o ponad minutę Tomasza Dygacza (JBG-2 Diagnostix). Trzeci był inny z kolarzy WKK, Paweł Król. Z kobiet najszybciej dystans ponad 40 kilometrów pokonała Iwona Kurczab (SGR Srebna Góra). Kolejne miejsca zajmowały Dorota Kwiatkowska (KTM Trail Team) i Maja Busma (MyBike Team).

Kolejna edycja MTBCrossMaraton odbędzie się 5 maja w Sandomierzu.