Aspire

ul. Karasek 11
621-00, Brno, Czechy
tel. 00420 532 199 545
aspire@aspire.eu
www.aspire.eu
Zipp jest jednym z czołowych producentów kół rowerowych. Słynie z aerodynamicznych kół szosowych.

Historia Zippa sięga 1988 roku, kiedy firma została założona w Speedway w Indianie. Pierwszym produktem tej marki był dysk do jazdy na czas i triathlonu. Pełne koło wykonane z karbonu. Wkrótce oferta firmy znacznie się rozwinęła, a w portfolio ciekawych produktów były nawet ramy do TT o bardzo interesującej budowie. Zipp jednak pozostawał wierny swoim korzeniom i core działalności opierał zawsze na kołach. 

Amerykański producent był prekursorem zaawansowanych badań w tunelu aerodynamicznym. Poza tym, jako jeden z pierwszych w branży zwracał uwagę nie tylko na ,,szybkość” kół, ale również badał ich zachowanie podczas jazdy przy mocnych podmuchach wiatru. Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że jak przystało na ekspert od karbonu, pierwsze aluminiowe koła Zippa powstały bardzo późno, bo dopiero w 2005 roku. W 2007 roku firma została sprzedana Sramowi, który w 2010 roku przeniósł Zippa do nowej siedziby w Indianapolis. 

Trzon współczesnej oferty Zippa nadal stanowią karbonowe koła szosowe, które dostępne są w różnych wariantach wysokości stożka. Poza tym, pod marką oferowane są komponenty rowerowe - mostki, kierownice i sztyce.

Artykuły powiązane z marką Zipp

Produkty marki Zipp znajdziesz w sklepach