Polbike

Garibaldiego 4/243
04-078, Warszawa
tel. 22 812 15 61
p.kabath@polbike.eu
www.polbike.eu
Firma Diamondback rozpoczęła swoją działalność w 1977 roku w Kalifornii (USA) i wkrótce zaprezentowała światu jeden z pierwszych produkowanych na szeroką skalę rowerów MTB.

Pierwsze lata działalności firmy stały jednak pod znakiem BMX’ów, ale już w 1982 roku marka zaprezentowała światu model Ridge Runner - jeden z pierwszych produkowanych na dużą skalę rowerów górskich. Firma stała się więc pionierem segmentu MTB. W latach dziewięćdziesiątych ogromną popularność miał ich model do ścigania w XC - Diamondback Team Titanium, na którym Hubert Pallhuber, Cadel Evans i Susan DeMattei zdobywali liczne sukcesy w Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim.

Amerykański producent przechodził przez ręce różnych właścicieli, aby finalnie trafić pod skrzydła Accell Group - korporacji, w rękach której jest kilka bardzo znanych marek rowerowych. Diamondback nadal produkuje wysokiej klasy rowery MTB, a w ofercie znajdziemy rowery górskie do wielu odmian kolarstwa terenowego. Poza nimi firma produkuje również rowery elektryczne i BMX’y. 

Artykuły powiązane z marką Diamondback MTB

Produkty marki Diamondback MTB znajdziesz w sklepach