Brompton Polska

Ul.Studencka 35/9, 02-735 Warszawa
tel. T. (kom) 506-322-057
info@brompton.pl
www.brompton.pl
Brompton Bicycle jest brytyjską firmą, która specjalizuje się w produkcji składanych rowerów miejskich.

Historia marki sięga 1976 roku, kiedy jej późniejszy założyciel - Andrew Ritchie - zaprojektował pierwszy model stylowego składanego roweru miejskiego. W 1981 roku rozpoczął jego produkcję, początkowo w formie wytwarzania na niewielką skalę. Produkcja na większą skalę zaczęła się od 1988 roku i trwa do dziś. Co ciekawe, nie została wyprowadzona poza Wyspy Brytyjskie w celu cięcia kosztów. To w zasadzie rzadkość w biznesie rowerowym.

Bromptony są typowymi współczesnymi rowerami składanymi, których konstrukcja została przewidziana pod kątem użytkowania w nowoczesnych aglomeracjach. Rowery składają się do minimalnych wymiarów, śmiało można zabierać je do metra lub innych środków komunikacji zbiorowej oraz do biura. 

Dostępne są klasyczne modele na ramach stalowych lub lżejsze na tytanowych szkieletach - ich masa oscyluje w okolicach 10 kilogramów. Bromptony toczą się na kołach 16”. Oferowane są też wersje elektryczne, których masa - wraz z akumulatorem i silnikiem w przednim kole wynosi około 17 kg. 

Artykuły powiązane z marką Brompton

Produkty marki Brompton znajdziesz w sklepach