Premiera: Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów

Poznaj nowy album ,,Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów”, który jest zbiorem ikonicznych wspinaczek znanych z największych wyścigów.

Drukuj
Album ,,Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów" The Climb

Przepięknie wydany album, pełen zdjęć i najważniejszych informacji o najciekawszych podjazdach, które znamy z szosowych wyścigów. Całość została wzbogacona komentarzami zawodowych kolarzy i stanowi ciekawą pozycję dla pasjonatów kolarstwa. Poznajcie album ,,Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów” wydawnictwa The Climb.

Na rowerowym rynku wydawniczym pojawił się interesujący album, który szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom jazdy na szosie oraz kibicom kolarstwa. Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów - bo o nim mowa - to książka, która na 230 stronach gromadzi najbardziej znane podjazdy z Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a España oraz innych wyścigów. Każda wspinaczka jest dokładnie opisana i zilustrowana zdjęciami. Począwszy od położenia, przez opis charakterystyki danej wspinaczki i historii samego podjazdu. Do tego przygotowano metryczkę z podstawowymi danymi, takimi jak: długość, przewyższenie, średnie i maksymalne nachylenie, wysokość itp. Oczywiście całość uzupełniają przepiękne zdjęcia. Część z nich mogliście już zobaczyć w kalendarzach The Climb, ponieważ obie pozycje wydawane są przez to samo wydawnictwo. 

 

 

Jedynym z najciekawszych elementów albumu są dodatkowe wypowiedzi ośmiu zawodowych kolarek i kolarzy. Swoimi historiami z zamieszczonych w albumie podjazdów dzielą się: Małgorzata Jasińska, Dariusz Baranowski, Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski, Tomasz Marczyński, Maciej Paterski, Michał Paluta i Marek Rutkiewicz. Słowo wstępne przygotował Adam Probosz, a narracja w albumie prowadzona jest przez dziennikarkę rowerową Aleksandrę Górską. 

 
 

 

Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów: co warto wiedzieć?

Żadnego pasjonata kolarstwa nie trzeba przekonywać o mityczności gór. Historia tego sportu pisze się podczas wspinaczek, a jazda śladami największych wyścigów jest celem wielu kolarzy amatorów. W nowym albumie od The Climb otrzymujemy przystępny zbiór i przedstawienie tych najważniejszych kolarskich miejsc. Prawdziwą gratką są jednak dodatki, niekoniecznie powiązane z samą treścią. Starannie wyselekcjonowane fotografie wręcz zachęcają do zaplanowania sobie wyjazdu na te trasy. Poza tym kapitalną robotę robią historie zawodników, które pozwalają poczuć trud tych wspinaczek i dają nam - jeszcze z domowego fotela - nieco wyobrażenia o tym, jak ciężkie, ale i piękne są to miejsca

 

 

Sięgając chmur – 50 kolarskich podjazdów może być więc przewodnikiem po najpiękniejszych kolarskich trasach, który pozwoli zainspirować się na kolejne rowerowe wakacje, ale może być też ładnym i ciekawym upominkiem dla kolarki czy kolarza. Postawiono tu bowiem duży nacisk na sposób wydania i estetykę. Album ma duży format (28 x 20 cm) i został wydrukowany na szlachetnym grubym papierze. Do tego ma ciekawą okładkę, którą uszlachetniono dwoma rodzajami lakieru. Wydawnictwo kryje ponad 100 fotografii i 50 ciekawych historii, które kolarskie życie napisało na każdym z zaprezentowanych podjazdów. 

 

Cena: 139 zł

Wydawnictwo The Climb: theclimb.pl