Rusza akcja Oddaj Rower (potrzebującym dzieciom)

IV edycja akcji Oddaj Rower - dzięki której jednoślady przekazywane są potrzebującym dzieciom

Drukuj

Wystartowała IV edycja akcji Oddaj Rower, w ramach której można przekazać swój używany rower, który w następnym kroku będzie odnowiony i przekazany najbardziej potrzebującym dzieciom. Zbiórka potrwa do 18 grudnia!

Tegoroczna akcja Oddaj Rower po raz pierwszy ma charakter ogólnopolski, co nie jest zaskoczeniem - każdego roku ilość rowerów przekazywanych dzieciom rosła. W roku ubiegłym ilość przeserwisowanych rowerów, które trafiły w nowe ręce wyniosła 112, a łącznie w 3 lata trwania akcji rozdysponowano już 264 jednośladów. Wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie kolejną, rekordową edycją. Rowery trafią do domów pomocy społecznej, hospicjów, domów dziecka.

Na czym polega akcja? To proste. Jeśli masz używany rower, który chcesz przekazać potrzebującym, to jeden z serwisów rowerowych, który jest zaangażowany w akcję, pomoże go odnowić i odrestaurować. Listę placówek biorących udział w akcji znajdziesz na tej stronie: oddajrower.pl. Twórcy akcji zresztą zrobili wszystko, by przekazanie roweru było jak najbardziej wygodne - przed przekazaniem wyślij formularz (też jest dostępny na stronie), a następnie ustalisz miejsce, gdzie go zostawić lub zostanie on od Ciebie odebrany. 

Organizatorzy podkreślają - jeśli nie masz roweru, który możesz oddać, pomóc można również udostępniając informację o akcji. Do czego serdecznie zachęcamy!

Więcej na: OddajRower.pl

Fundacja Oddaj Rower: Facebook

Zbiórka fundacji Oddaj Rower: wspieram.to