Bike Trade Show Gdańsk 2020

Drukuj

Międzynarodowe Targi Gdańskie zyskały zaufanie jako organizator Bike Festiwalu, którego piąta edycja odbyła się wiosną 2019. Wydarzenie będzie kontynuowane w tym roku, jednak zmieni ono swoją formułę, a wraz z nią nazwę. Bike Trade Show 2020 odbędzie się w gdańskim AMBEREXPO w terminie 29 lutego - 1 marca.

Bike Festiwal w 2020 roku zmienia nazwę na Bike Trade Show. Przedsięwzięcie, skierowane do osób aktywnych sportowo i pasjonujących się różnymi odmianami kolarstwa, ma na celu promocję marek, produktów i usług zarówno wśród przedstawicieli branży, jak i wszystkich osób zainteresowanych tematyka rowerową. Intencją organizatora jest szerzenie rowerowej pasji.

Warto podkreślić, że zmianie ulega termin imprezy. Organizowane dotychczas na przełomie marca i kwietnia wydarzenie tym razem odbędzie się miesiąc wcześniej. Zmiana podyktowana jest rynkową potrzebą przeniesienia Show na sam początek sezonu. Bike Trade Show 2020 wystawiony zostanie w trzech nowoczesnych halach AMBEREXPO i skierowany będzie zarówno do klienta detalicznego, jak i do firm z branży rowerowej. Tegoroczna edycja wypełni wszystkie hale o łącznej powierzchni 12.000m2.

Bike Trade Show to największe w Polsce targi rowerowe B2C. Renoma wydarzenia budowana jest systematycznie od 2015 roku, kiedy miała miejsce jego pierwsza edycja. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce północnej notuje co roku większą frekwencję; w czwartym roku funkcjonowania imprezy liczba uczestników przekroczyła 20 tysięcy osób.

 
 

Bike Trade Show 2020 to nie tylko okazja do zaprezentowania oferty firm branżowych potencjalnym nabywcom. Atrakcyjna i dynamiczna formuła wydarzenia obejmie również pokazy, konkursy, prelekcje i szkolenia. Wśród wystawców znajdą się zarówno salony i serwisy rowerowe, dystrybutorzy i producenci marek polskich i zagranicznych, jak i przedstawiciele biur podróży czy organizatorzy zawodów. Wielu wystawców zapowiada sprzedaż sprzętu w specjalnych cenach oraz udostępnienie szerokiej gamy rowerów testowych, które będzie można sprawdzić na specjalnie przygotowanych torach, m.in. na trasie MTB.

Gośćmi specjalnymi będą m.in. wielokrotny mistrz świata w bikejoringu - Igor Tracz, który opowie o magicznym tandemie człowieka z psem; twórca rowerów dla światowych gwiazd, Adam Zdanowicz i jego złoty rower, który otrzymał rowerowego Oscara w Las Vegas oraz Rafał Gręźlikowski - słynny rowerowy podróżnik, autor książki „Zamki, ruiny, legendy”. Nie zabraknie również ekstremalnych pokazów trialu rowerowego z udziałem sześciokrotnego rekordzisty Guinnessa, dwukrotnego półfinalisty programu „Mam Talent” Krystiana Herby, czy czołowego zawodnika światowego MTB stuntu, półfinalisty programu „Mam Talent” - Kamila Kobędzowskiego.

 

 

 

 

Planowana jest również bardzo interesująca debata „Kolarstwo wczoraj i dziś”, podczas której mistrzowie z dawnych lat skonfrontują swoje doświadczenia ze współczesnymi zawodnikami.

Ważnym elementem Bike Trade Show jest nieustannie rozwijany projekt E-mobility Expo, prezentujący produkty związane z nowoczesnymi i ekologicznymi formami transportu, których sztandarowym przykładem są rowery i samochody elektryczne.

 

 
 

Atrakcji nie zabraknie. W ciągu intensywnego weekendu 29 lutego – 1 marca w gdańskim AMBEREXPO na odwiedzający czekały bedą m. in.: zawody na trenażerach - Van Rysel Indoor Cycling Cup,  maraton spinningowy - CALYPSO POWER BIKE, otwarte treningi spinningowe prowadzone przez znanych trenerów, wystawy rowerów zabytkowych i nietypowych, wernisaż rzeźb Adama Zdanowicza inspirowanych cyklizmem „O.błędne koła” czy specjalne tory testowe (dziecięcy, e-mobility, MTB). W konkursach organizowanych na głównej scenie będzie można zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody, od kolarskich akcesoriów aż po markowe rowery.

Interesującą ofertą będzie też strefa rodzinna, w której znajdą się np.: miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy czy rowerowe przedszkole, gdzie najmłodsi uczestnicy będą mogli bezpiecznie zaczekać na rodziców oglądających ofertę targową.

Odwiedzający Bike Trade Show będą zobowiązani do zakupienia biletu wstępu. Warto dodać, że 10%  dochodu ze sprzedaży biletów będzie przekazane na rehabilitację legendy polskiego kolarstwa, pana Ryszarda Szurkowskiego, a organizator - Międzynarodowe Targi Gdańskie - zadecydował również o dołożeniu kolejnych 10%, by wesprzeć Mistrza w powrocie do zdrowia.

Rejestracja klienta branżowego będzie bezpłatna. Świeżo uruchomiona platforma rejestracyjna pozwala przedstawicielom branży rowerowej na zgłoszenie się do darmowego udziału. Aby otrzymać voucher, należy wejść na stronę biketradeshow.pl i wypełnić formularz w zakładce „Klient Branżowy".

 

Więcej na: www.biketradeshow.pl

Szczegółowy program Bike Trade Show 2020 znajduje się tutaj.