Preparaty Brunox

Szwajcarska firma jest producentem środków antykorozyjnych i smarujących. Preparaty stosowane są w wielu dziedzinach życia. Pomagają również w pielęgnacji i konserwacji sprzętu rowerowego.

Jednym z dedykowanym dla nas produktów jest Bike Fit (17,90zł - 100ml), który przeznaczony jest do smarowania i czyszczenia części metalowych. Doskonale sprawdza się w konserwacji części mechanicznych oraz ich zabezpieczaniu przed korozją. Preparat działa w ten sposób, że wnika w szczeliny i przestrzenie wewnętrzne, tworzy cienką nie lepka ochronną powłokę, która nie zasycha i nie tworzy żywicy. Jest neutralny dla pokostu (lakieru), skóry, drewna, gumy, plastiku i tkanin.

Carbon Care (23,90zł - 125ml) to z kolei środek przeznaczony przede wszystkim, zgodnie z nazwą, do pielęgnowania elementów wykonanych z włókien węglowych. Usuwa brud i kurz, a także pozostawia warstwę ochronną wypierającą zanieczyszczenia. Nadaje się również do polerowania pozostałych części wykonanych ze stali lub aluminium.

Szwajcarscy chemicy przygotowali również odpowiedni środek do pielęgnacji amortyzatorów. Deo (22,90zł - 200ml) czyści i konserwuje, a także dodaje płynności w pracy zawieszenia. Ma właściwości antykorozyjne oraz wydłuża żywotność działania mechanizmu amortyzującego. Pozostawia przezroczystą cienką warstwę ochronną. Nie zawiera silikonu, teflonu, grafitu.
 


Ciekawostką są także... gazy przeznaczone do obrony przed napastnikami, np. zwierzętami, w trakcie jazdy na rowerze. Graphite Pepper oraz Nato Pepper (11zł - 40ml) to gazy pieprzowe o bardzo silnym działaniu. Skutecznie chronią w razie niebezpieczeństwa i swobodnie mieszczą się w kieszonce koszulki rowerowej.

Top Kett to środek smarujący do łańcuchów i przerzutek w każdych warunkach atmosferycznych. Pozostawia warstwę ochronno-smarującą, do której nie przylega pył i kurz. Jest odporny na każdą pogodę. Doskonale zabezpiecza przed wilgocią. Dostępny jest w aerozolu (18,90zł - 65ml) oraz oleju (22,80zł - 100ml).

Turbo spray (19,20zł - 200ml) przeznaczony jest do smarowania części metalowych. Służy do konserwowania mechanizmów oraz ich zabezpieczania przed korozją. Wnika i rozpuszcza każde zanieczyszczenie mineralne i organiczne, dzięki czemu można za jego pomocą usuwać wszelkiego rodzaju plamy (np. smolę, płyn hamulcowy, resztki kleju itp.). Nie niszczy powierzchni lakierowanych, gumy, tworzyw sztucznych itp.

Dystrybutor: www.ktj.pl

comments powered by Disqus

Podobne artykuły