Trenażery Tacx`a

Pogoda za oknem coraz mniej zachęca do treningu na zewnątrz. Ciemno, zimno, opady deszczu i śniegi... Wielu kolarzy wsiada w tym okresie na trenażery, aby mimo wszystko wykonać pracę na rowerze. Prezentujemy najciekawsze modele firmy Tacx.

Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie trenażery umożliwiające jazdę w świecie wirtualnym. Dzięki Virtual Reality trening możemy odbywać zarówno w pojedynkę, korzystając ze znanych tras wyścigów kolarskich, jak też rywalizując z internetowymi partnerami. Najwyższym modelem w tej kategorii jest Fortius Multiplayer (3999zł) Zasilany elektrycznie układ oporowy pozwala w pełni doświadczyć trasę, z którą aktualnie się zmagamy. Podpięta do widelca oraz połączona z komputerem poprzez kabel dodatkowo potęguje odczucia z jazdy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu możemy korzystać z wielu opcji treningowych w zależności od aktualnego zapotrzebowania. W zależności od stopnia trudności podjazdu, trenażer generuje odpowiedni poziom mocy oporowej, potrzebny do odzwierciedlenia realnych warunków występujących na drodze. Dzięki specjalnej stronie tacxvr.com możemy ponadto uczestniczyć w wirtualnych wyścigach, pobierać przejazdy innych zawodników czy poprawiać rekordy przejazdu danego odcinak. Dodatkowo można dokupić kolejne tytuły filmów Real Life Video do najbardziej popularnych należą klasyk we Flandrii, podjazd pod Mont Ventoux czy Tourmalet, a także wyścig Mediolan - San Remo.


Tacx Fortius Multiplayer

 

Model Bushido (2899 zł) to bezprzewodowy system, który oferuje możliwość wykonania ćwiczeń bez konieczności podpinania do prądu. W zestawie otrzymujemy montowany do kierownicy komputerek dotykowy, który wyświetla aktualne pomiar mocy, tętna, kadencji, czasu, prędkości itp. Przyjazny dla użytkownika interfejs pozwala bez problemu odnaleźć się w gąszczu treningowych danych. Sprzęt umożliwia także korzystanie z gotowych jednostek ćwiczeń lub też tworzenie nowych. Dzięki temu w trakcie jazdy trenażer generuje odpowiedni opór w czasie przewidzianym przez użytkownika. Cały mechanizm oporowy wbudowany w Bushido jest szczelnie zamknięty, co dodatkowo uodparnia go na warunki panujące na zewnątrz. Ciekawostką jest również zamontowanie w konstrukcji trenażera diod LED, których intensywność świecenia zależna jest od generowanej aktualnie mocy.
 

 


Tacx BushidoTacx Bushido

 

Inną propozycją Tacx`a jest model Flow 2012 (1569zł) - trenażer z elektromagnetycznym systemem oporowym. Do zestawu dołączony jest komputerek, którym sterujemy przy pomocy przycisków umieszczonych na obudowie. Sprzęt posiada precyzyjny system kalibracji, dzięki czemu przy każdym treningu zyskujemy powtarzalność danych. Na monitorze wyświetlane są naraz cztery parametry treningowe, do których można zaliczyć m.in. aktualne tętno, generowaną moc czy też czas jazdy.
 
(czytaj dalej)
comments powered by Disqus

Podobne artykuły