Pan doktor wypielęgnuje Ci rower

Drukuj

Na polskim rynku pojawiła się nowa marka wyspecjalizowana w konserwacji rowerów. Dr O.K. Wack mogą kojarzyć miłośnicy samochodów, bo firma oferuje również kosmetyki do aut, w tym środki do pielęgnacji felg.

Wśród szerokiej gamy środków chemicznych wyodrębnić można rowerową serię F100 na która składa się 7 preparatów, które możemy wykorzystać w kolejnych etapach czyszczenia i pielęgnacji roweru.



Power Gel (1) to mocny i bezkwasowy żel służący do mycia całego roweru. Usuwa brud, w tym wszechobecny smar oraz smar wymieszany z piachem i innymi nieczystościami. Producent zapewnia, iż Power Gel jest środkiem na tyle silnym, że czyści samoczynnie, a mocy nadaje mu specjalna, aktywna formuła potrafiąca rozpuszczać smary oraz uporczywe zabrudzenia. Power Gel stanowi pierwszy krok w dziedzinie pielęgnacji roweru.

Drugi krok to czyszczenie łańcucha poprzez penetrację w spreju. Środek do czyszczenia łańcucha (2) posiada formułę żelu. Żel potrafi wniknąć głęboko i związać w sobie brud i w ten sposób odizolować go i wypłukać pozostawiając łańcuch lub zębatki czyste oraz nienarażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Środek do czyszczenia zdecydowanie poprawia właściwości eksploatacyjne łańcucha, a w jego składzie znajdują się specjalne dodatki chroniące przed korozją oraz opóźniające ścieranie się łańcucha.

 



Następny etap, po wymyciu i odtłuszczeniu, stanowi olej do łańcucha (3). Jest to uniwersalny preparat nadający się do wszystkich smarowalnych części w rowerze (nie tylko łańcucha): widelca, linek hamulcowych. Podstawową właściwością oraz zaletą tego preparatu jest wyraźnie zmniejszenie tarcia elementów ruchomych oraz ochrona przed korozją i ścieraniem części.

Kolejny produkt w pielęgnacji roweru należy do oleju pielęgnacyjnego (4). Jego zadaniem jest ochrona oraz pielęgnacja poprzez nadanie połysku. Nadaje się do wszelkich powierzchni metalowych, z tworzywa sztucznego, karbonu. Regularnie stosowany chroni elementy metalowe przed korozją, a w przypadku oznak powstania korozji – usuwa ją. Olej pielęgnacyjny potrafi dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Jego konsystencja tworzy coś w rodzaju transparentnego filtru ochronnego usuwającego wilgoć. Mimo, iż jest silnym środkiem to pozostaje neutralny dla lakieru, gumy oraz tworzyw sztucznych.

 

 



Ale Dr O.K. Wack to nie tylko środki pielęgnacyjne do roweru. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się środek piorący (5) nadający się do tekstyliów sportowych. Przywraca on własności oddychające membran klimatyzujących, co ma duże znaczenie dla funkcjonalności odzieży, zwłaszcza jeśli lubimy wydawać na nią grube pieniądze. Poza tym usuwa nieprzyjemne zapachy. Z kolei do wszelkich rodzajów tkanin tekstylnych i skóry, jak buty, kaski plecaki, firma oferuje piankę czyszczącą (6), która dokładne pielęgnuje materiał, a także usuwa mocne plamy.

 

 



Na koniec coś dla miłośników turystyki i to nie tylko tej w wydaniu rowerowym. Impregnant outdoor (7) to wyjątkowo mocna ochrona przed wilgocią i parowaniem dyfuzyjnym. Nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin tekstylnych i skóry, jak np. buty, ubrania, namioty, czy plecaki.

Przedstawicielem Dr O.K. Wack w Polsce jest firma MK Services. Opis techniczny preparatów oraz ich ceny znajdziecie tutaj: www.mkservices.eu/index.php?a=prod_f100